WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka NOWA twarz lewicy to Barbara Nowacka

NOWA twarz lewicy to Barbara Nowacka

24.11.2016, godz. 11:55
Barbara Nowacka
foto: Super Express

Coraz więcej kobiet jest w polskiej polityce. Za nami rządy Ewy Kopacz, a obecnie premier Beaty Szydło, a teraz okazuje się, że i na lewicy, tak zdominowanej przez mężczyzn, to kobieta jest liderem. Zdaniem Polaków Barbara Nowacka nadaje się na liderkę opozycji. Nowacka pokonała w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster tak doświadczonych polityków opozycji jak Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz.

Barbara Nowacka szturmem weszła do świata polityki i z miejsca stała się jedną z głównych twarzy lewicy. Po ogromnej klęsce SLD w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich wydawało się, że Sojusz Lewicy Demokratycznej już się nie podniesie z porażki. Wielką klapą okazało się wystawienie w wyborach na prezydenta Magdaleny Ogórek, ale później twarzą lewicy stała się inna kobieta - Barbara Nowacka. Młoda, prężna, zdecydowana stanęła na czele Zjednoczonej Lewicy w wyborach do Sejmu. Brała udział w debatach politycznych, gdzie stanowczo przedstawiała swój program. I chociaż ZL nie weszła do Sejmu, to Nowacka nie zniknęła z polityki. Stała się główną twarzą lewicy i zaczęła działać. Założyła lewicowe stowarzyszenie Inicjatywa Polska, na którego czele stanęła. Czynnie zaangażowała się w Czarny Protest, śmiało opowiadała, co myśli na temat aborcji.

Ludzie ją zauważyli i docenili. Nic więc dziwnego, że zdaniem Polaków brana jest pod uwagę jeśli chodzi o lidera nie tyle lewicy, ale opozycji. W sondażu dla SE.pl i NOWA TV Barbara Nowacka zajęła trzecie miejsce. To ją Polacy wskazali (za Donaldem Tuskiem, Robertem Biedroniem i Ryszardem Petru  - obaj mieli identyczny wynik) jako najlepszą kandydatką na lidera opozycji. Polityczni wyjadacze lewicy w postaci Leszka Millera, czy Włodzimierza Czarzastego powinni się bać, pod bokiem wyrosła im nowa gwiazda i twarz lewicy.

Zobacz: Sondaż dla NOWA TV i SE.pl. Najlepszym liderem opozycji byłby...

Źródło: Michał Kozłowski
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: