WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Nowoczesna PRZEPRASZA za zachowanie swojej posłanki

Nowoczesna PRZEPRASZA za zachowanie swojej posłanki

01.12.2016, godz. 11:39
Paweł Rabiej
foto: EAST NEWS

Po środowej drobnej scysji pomiędzy posłanką Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus a dziennikarką "Wiadomości" TVP Ewą Bugałą, którą ta pierwsza napastliwie zaczepiała wielu uznało, że posłanka zachowała się niestosownie. Jedną z najdosadniejszych opinii była ta Krystyny Pawłowicz, która swoją sejmową koleżankę chciała wysłać do weterzynarza. Choć według Scheuring-Wielgus nic się nie stało ("Nie zrobiłam nic złego, zwyczajnie zaproponowałam rozmowę") to w czwartek rzecznik Nowoczesnej, Paweł Rabiej postanowił w imieniu partii przeprosić dziennikarkę.

 

 

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl posłanka stwierdziła, że nie chciała blokować dziennikarce możliwości wykonywania pracy, a jedynie porozmawiać z nią na temat organizacji pozarządowych (ponieważ to Bugała jest autorką ostatnich materiałów "Wiadomości" dotyczących tego zagadnienia). Jak przekonywała: - Ja wywodzę się z organizacji pozarządowych. Dlatego chciałam zapytać panią Bugałę, czy zechce porozmawiać na temat funkcjonowania takich organizacji, ponieważ się na tym znam. Jej materiały szkalują dobre imię osób związanych z NGO-sami. Stąd moja propozycja spotkania. W jej opinii: - Nie zrobiłam nic złego, bo nie skrzywdziłam pani Bugały. Zwyczajnie podeszłam, przywitałam się i zaproponowałam rozmowę.

Przypomnijmy- wyglądało to następująco:

 

 

Portal poprosił o komentarz również rzecznika partii Nowoczesna, Pawła Rabieja. Odebrał on sytuację w podobnym tonie, jak partyjna koleżanka, mówiąc: - Poseł Joanna Scheuring-Wielgus wywodzi się z ruchów miejskich. Ona sama prowadziła fundację i sądzę, że miała swoje osobiste powody, aby zareagować w sposób bardzo zdecydowany na manipulacje „Wiadomości” . Popieram reakcję naszej posłanki. Pomimo tego dodał jednak: - Jeżeli Ewa Bugała poczuła się urażona to w imieniu klubu przepraszam. Dodatkowo przeprosił wszystkich dziennikarzy urażonych zachowaniem posłanki. Jak zaznaczy, jego partia "nie planuje bojkotu mediów".

Zobacz także: Scheuring-Wielgus NAPADŁA na dziennikarkę TVP

 


Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: