WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nowy minister środowiska jest przyjacielem Rydzyka i wierzy w spiskowe teorie!

Nowy minister środowiska jest przyjacielem Rydzyka i wierzy w spiskowe teorie!

10.11.2015, godz. 11:15
Jan Szyszko
Jan Szyszko foto: Super Express

Jan Szyszko został w poniedziałek zaprezentowany jako minister środowiska w nowym rządzie Prawa i Sprawiedliwości.  Nie jest to dla niego nowość, ponieważ również w poprzednim rządzie PiS pełni tą funkcję- zarówno przy Kazimierzu Marcinkiewiczu jak i Jarosławie Kaczyńskim. Niedługo zajęło dziennikarzom znalezienia kontrowersji tej kandydatury... Okazuje się, że Jan Szyszko jest blisko związany z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, któremu pomagał rzekomo załatwiać dotacje. Ponadto profesor w oficjalnej interpelacji zajmował się sprawą ,,Chemtrails", uważaną za jedną z najbardziej absurdalnych spiskowych teorii.

Jak donosił Dziennik.pl Jan Szyszko, tuż po przegranych wyborach w 2007 roku naciskał na przyznanie dotacji dla uczelni ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny zwrócił się do Funduszu Ochrony Środowiska o dotację na nowe studia podyplomowe na jego uczelni. Szyszko zarekomendował wniosek, który podpisał ówczesny narzeczony jego córki. Co ciekawe, Szyszko miał następnie wykładać na tym właśnie kierunku...

Pod koniec swojego urzędowania ówczesny rząd przyznał również fundacji Lux Veritatis należącej do Rydzyka 27 mln złotych dotacji. Miała ona służyć toruńskiemu redemptoryście do badań geotermalnych. Jednak po zmianie rządu została ona cofnięta, m.in. wskutek kontroli procesu przyznania tej dotacji, gdzie kontrolerzy wskazali, że był on ,,na granicy prawa, z pogwałceniem procedur, z pominięciem wymagań, w pośpiechu".

Sprawa Chemtrails

Szyszko w 2013 roku złożył w Sejmie oficjalną interpelację poselską nr. 16893 w tzw. ,,sprawie Chemtrails", która zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście najbardziej absurdalnych teorii spiskowych. Zakłada ona, że cały przemysł lotniczy bierze udział w spisku rządów największych krajów świata. Tworzą oni rzekomo sztuczne chmury i smogi, które mają zmienić klimat oraz zaszczepiać ludziom substancje wpływające na myślenie poprzez inhalację.

W piśmie skierowanym do Tuska Szyszko pytał: - Szanowny Panie Premierze! W ostatnich miesiącach byłem wielokrotnie informowany i pytany przez zaniepokojonych ludzi o przyczyny i skutki częstego stosowania, jak określają, oprysków z samolotów metodą chemtrails. Niektórzy kojarzą to z wojskowymi projektami badawczymi w atmosferze, wyrażając zaniepokojenie o swoje zdrowie. Muszę przyznać również, że wiele sprzecznych informacji pojawia się w Internecie. W zaistniałej sytuacji proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
- Co to jest chemtrails?
- Od kiedy chemtrails jest obserwowane w Polsce?
- Czy chemtrails jest celowo wywoływane na terenie Polski, a o ile tak, to w jakim celu i jaki może mieć to wpływ na zdrowie człowieka i stan środowiska przyrodniczego?

Zaiste, ciekawa postać...

Zobacz także: Jan Szyszko. Kim jest? Rodzina

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: