WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka NOWY sondaż IPSOS o #CzarnyProtest: Polacy popierają bunt

NOWY sondaż IPSOS o #CzarnyProtest: Polacy popierają bunt

04.10.2016, godz. 15:20
CZARNY PROTEST W WARSZAWIE.
foto: Super Express

W poniedziałek w całej Polsce odbyły się "Czarne Protesty". IPSOS zapytał Polaków, czy popierają taką formę protestu i są za strajkami kobiet. Jak się okazuje większość popiera protesty. Jeśli chodzi o kobiety większośc z nich jest za protestami.

IPSOS zadał pytanie: Sejm pracuje nad ustawą całkowicie zakazującą aborcji i przewidującą karę więzienia dla kobiet, które przerwały ciążę. W internecie trwa „czarny protest”, planowane są demonstracje i strajk przeciw projektowi ustawy. Jaki jest Pana/Pani stosunek do tych protestów? - ankietowanym na zlecenie portalu okol.press.pl. Jak prezentują się wyniki sondażu? Odpowiedź: popieram, chciałbym wziąć udział – tak odpowiedziało 15 proc. osób, popieram – 35 proc., jestem przeciw – 14 proc., ani nie popieram, ani nie jestem przeciw – 19 proc., nie interesuje mnie to – 17 proc.

Jak rozkładają się głosy w sondażu jeśli chodzi o podział na płcie? Popieram i chciałbym pójść - 20 proc. kobiety; 9 proc. mężczyźni, popieram - 35 proc. kobiety i 35 proc. mężczyźni, jestem przeciw - 14 proc. kobiety, a 15 proc. mężczyźni.

Jeśli chodzi o wykształcenie najwięcej osób popierających protest ma wyższe wykształcenie - 67 proc., zaś najwięcej spośród osób będących przeciw ma wykształcenie podstawowe i gimnazjalne - 28 proc.

W grupach wiekowych najwięcej osób popierających protest jest wieku 30-39 lat., 59 proc., a najwięcej przeciwników jest w przedziale wiekowym 60 i więcej lat - 18 proc.

Natomiast jeżeli chodzi o preferencje partyjne, to najwięcej zwolenników protestu jest wśród osób, które popierają PO i Nowoczesną, kolejno 78 proc. i 84 proc. Zaś najwięcej przeciwników jest w szeregach zwolenników PiS 31 proc.

Sprawdź: Waszyczkowski znów z POGARDĄ o "Czarnym Proteście": To KPINA. PiS ODPOWIADA

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: