WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nowy sondaż: Kaczyński musiałby wejść w koalicję z Kukizem i Korwin-Mikkem?

Nowy sondaż: Kaczyński musiałby wejść w koalicję z Kukizem i Korwin-Mikkem?

06.10.2016, godz. 15:08
Z Sejmu zniknęła kamera, która wisiała nad PiS! Przypadek?
foto: Fotomontaż SE.pl

"Fakty" TVN zaprezentowały nowy sondaż Millward Brown dotyczący poparcia partyjnego. Pierwsza trójka utrzymuje się bez zmian, gdyż gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Polską Razem i Solidarną Polską. Na drugim miejscu znalazłaby się Nowoczesna Ryszarda Petru, a na trzecim - Platforma Obywatelska. Zwycięskie PiS nie miałoby jednak większości i musiałoby szukać koalicji u Pawła Kukiza lub... Janusza Korwin-Mikkego.

 

Według uzyskanych danych zaprezentowanych w środę 30% wyborców (spadek o 3%) zagłosowałoby na koalicję Prawa i Sprawiedliwości z Polską Razem i Solidarną Polską, 22% (wzrost o 4%) - na partię Nowoczesna Ryszarda Petru, a 16% oddałoby głos na Platformę Obywatelską.

Wynikami ucieszył się Adam Kądziela z Nowoczesnej:

 

 

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy inne ugrupowania (odpowiednio): Kukiz'15(8%), SLD (5%) oraz KORWiN (5%). Zważywszy na fakt, że zwycięski PiS nie miałby większość, a ich znana wzajemna niechęć do PO, Nowoczesnej i SLD sprawiałaby, że do stworzenia koalicji potrzebne byłoby nakłonienie do koalicji Pawła Kukiza i Janusza Korwin-Mikkego.

Pozostałe odpowiedzi w sondażu zyskały następujący odsetek wskazań: - Partia Razem – 4%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 2%., odmowa odpowiedzi – 3%,  „nie wiem”, „trudno powiedzieć” – 5%.

Zobacz także: Pawłowicz zdradziła, kto "upoważnił" PiS do odrzucenia projektu ustawy antyaborcyjnej?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: