WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Nowy szef TVP 2 Marcin Wolski: Ekipa rządząca jest najlepszą do czasów Stefana Batorego

Nowy szef TVP 2 Marcin Wolski: Ekipa rządząca jest najlepszą do czasów Stefana Batorego

22.07.2016, godz. 13:15
Marcin Wolski
foto: © AKPA

Kilka miesięcy temu ster Telewizji Polskiej przejął Jacek Kurski. Zmiany nastąpiły też na stanowiskach szefów stacji, ale dyrektorzy telewizyjnych: Dwójki i Jedynki nie pocieszyli się długo funkcjami. Niedawno zdecydowano, że TVP 1 pokieruje Krzysztof Karwowski, a TVP 2 Marcin Wolski. W rozmowie gazetą Dziennik Gazeta Prawna Wolski mówi jasno, PiS to najlepsza ekipa rządząca w polskiej historii od wieków.

Marcin Wolski po zmianach w mediach został jednym z prowadzących satyryczny program "W tyle wizji". Szybko jednak dostrzeżono, że nie tylko w tej roli się sprawdza, ale ma wszystkie cechy, jakie powinien posiadać szef TVP 2. Wolski nie żałuje, że został powołany do tworzenia misyjnej telewizji. W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną mówi: -  Ale i to się zmieniło. Pytała mnie pani o doświadczenie – zrobiłem ponad dwa tysiące audycji radiowych i z tysiąc telewizyjnych. Nie ma wiele osób z takimi kwalifikacjami - czytamy na dziennik.pl. Dodaje też, że nie musi już nikogo zwalniać, bo wszyscy, którzy powinni odejść z telewizji, już odeszli; - Już nie bardzo jest kogo wyrzucać. Większość odeszła sama. Jeśli jednak będzie trzeba to zwolnię.

A skoro nie będzie zwalniał, to czy będzie przyjmował? Wolski zapytany o to, czy na antenie Dwójki znajdzie się miejsce dla satyryka Jacka Fedorowicza odparł, że nie, bo ten źle wygląda: - Miałbym jedną wątpliwość, optyczną. Że po prostu, brutalnie powiem, troszeczkę się zestarzał. Źle wygląda, po prostu - przyznał szczerze.

Marcin Wolski w wywiadzie ocenił też nową władzę. Jego zdaniem zasady są proste: -  Zasady są proste: były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się z tym pogodzić i morda w kubeł. Jeśli ktoś chce wygrać następne, to niech się do tego przygotuje, stworzy program i wygra. Do tego uważa on, że Jarosław Kaczyński jest wybitnym politykiem, który może się równać z królami! -  Podejrzewam, że mamy najlepszą ekipę rządzącą od czasów Stefana Batorego, lepszą niż Piłsudskiego. A to dlatego, że Jarosław Kaczyński jest jedynym politykiem w tym cywilizowanym świecie, który ma wizję, co więcej,  wizję niedogmatyczną - podkreślił Wolski.

Czytaj: Poseł pokazał ŚRODKOWY PALEC. Kim jest Piotr Pyzik?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: