WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka NOWY wizerunek Lecha Kaczyńskiego na słynnej tablicy przed warszawskim ratuszem

NOWY wizerunek Lecha Kaczyńskiego na słynnej tablicy przed warszawskim ratuszem

16.11.2016, godz. 12:50
tablica Lecha Kaczyńskiego
tablica Lecha Kaczyńskiego foto: EAST NEWS

Z okazji 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej przed warszawskim ratuszem został ustawiony głaz z tablicą poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu, który był prezydentem Warszawy. Furorę wśród internautów zrobił wizerunek zmarłego prezydenta umieszczony na tablicy, gdyż naprawdę ciężko było w nim zauważyć jakiekolwiek podobieństwo. Jak poinformowało RMF FM, nieoczekiwanie i znienacka dokonano zamiany tejże podobizny, gdzie nowa zdecydowanie bardziej przypomina Lecha Kaczyńskiego.

 

W nocy z 9 na 10 kwietnia w Warszawie przed urzędem miasta stanął obelisk z tablicą upamiętniającą tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego. Została tam ustawiona, bo zanim Kaczyński został głową państwa, to był prezydentem miasta. Tablicę  z mało podobną do zmarłego podobizną ustawili przez budynkiem ratusza działacze Prawa i Sprawiedliwości.

To, że głaz z tablicą ustawiono przed budynkiem urzędu zaskoczyło prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz: - Byliśmy zaskoczeni głazem przed ratuszem. Miała być tablica, ale bez słowa "poległ" a "zginął". (...) Musimy wszcząć kontrolę w sprawie głazu przed ratuszem, on jest nielegalny. A Lech Kaczyński do siebie niepodobny. Sytuacja powtórzyła się ponownie teraz, ponieważ zamiany bez żadnej zgody władz. Urzędnicy zobaczyli nowy wizerunek dopiero rano.

Nowy wizerunek Kaczyńskiego na tablicy wygląda następująco:

 

 

Internauta skomentował złośliwie:

 

 

Jak uważacie? Jest lepiej?

Zobacz także: NIEOCZEKIWANY transfer! PiS przejął posła opozycji

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: