WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka O. Rydzyk dostał milion nagrody od rządu

O. Rydzyk dostał milion nagrody od rządu

14.07.2016, godz. 06:05
MILION NAGRODY DLA RYDZYKA.
foto: Super Express

Po dojściu do władzy politycy PiS najwyraźniej nie zapomnieli o wsparciu, jakiego udziela im toruński duchowny o. Tadeusz Rydzyk (71 l.). Jak wynika z wyliczeń Platformy Obywatelskiej, szef Radia Maryja dostał od obecnego rządu już ponad 27 mln zł. W tej kwocie są też "nagrody" dla uczelni Rydzyka.

Wszystkie wyliczenia dotyczące finansowania działalności o. Rydzyka pochodzą ze strony DlugWdziecznosci.pl. Założyła ją PO, by informować opinię publiczną, ile środków idzie z budżetu państwa do toruńskiego duchownego. Przypomnijmy, że najwięcej otrzymała prowadzona przez o. Rydzyka fundacja Lux Veritatis, która za ugodę z NFOŚ dostała 26 mln zł. Później ta sama fundacja dostała 200 tys. zł dotacji z MSZ, zaś Telewizja Trwam z Ministerstwa Kultury 140 tys. zł. A kilka dni temu okazało się, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prowadzona przez o. Rydzyka dostanie z MSZ pieniądze na promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej. Środki te (łącznie 815 tys. zł) PO nazwała "nagrodami".

- Wygląda na to, że PiS budżetowymi pieniędzmi spłaca dług za poparcie w kampanii wyborczej od Tadeusza Rydzyka - mówi nam szef klubu PO Sławomir Neumann (48 l.). Co na to PiS?

- Platforma jest kiepską opozycją i czepia się jak pijany płotu. To świadczy o żałosności tej partii - odpowiada europoseł Ryszard Czarnecki (63 l.).

Zobacz także: Program I Polskiego Radia z najniższą słuchalnością W HISTORII!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: