WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka O. Rydzyk dostał milion nagrody od rządu

O. Rydzyk dostał milion nagrody od rządu

14.07.2016, godz. 06:05
MILION NAGRODY DLA RYDZYKA.
foto: Super Express

Po dojściu do władzy politycy PiS najwyraźniej nie zapomnieli o wsparciu, jakiego udziela im toruński duchowny o. Tadeusz Rydzyk (71 l.). Jak wynika z wyliczeń Platformy Obywatelskiej, szef Radia Maryja dostał od obecnego rządu już ponad 27 mln zł. W tej kwocie są też "nagrody" dla uczelni Rydzyka.

Wszystkie wyliczenia dotyczące finansowania działalności o. Rydzyka pochodzą ze strony DlugWdziecznosci.pl. Założyła ją PO, by informować opinię publiczną, ile środków idzie z budżetu państwa do toruńskiego duchownego. Przypomnijmy, że najwięcej otrzymała prowadzona przez o. Rydzyka fundacja Lux Veritatis, która za ugodę z NFOŚ dostała 26 mln zł. Później ta sama fundacja dostała 200 tys. zł dotacji z MSZ, zaś Telewizja Trwam z Ministerstwa Kultury 140 tys. zł. A kilka dni temu okazało się, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prowadzona przez o. Rydzyka dostanie z MSZ pieniądze na promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej. Środki te (łącznie 815 tys. zł) PO nazwała "nagrodami".

- Wygląda na to, że PiS budżetowymi pieniędzmi spłaca dług za poparcie w kampanii wyborczej od Tadeusza Rydzyka - mówi nam szef klubu PO Sławomir Neumann (48 l.). Co na to PiS?

- Platforma jest kiepską opozycją i czepia się jak pijany płotu. To świadczy o żałosności tej partii - odpowiada europoseł Ryszard Czarnecki (63 l.).

Zobacz także: Program I Polskiego Radia z najniższą słuchalnością W HISTORII!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: