WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Obama polubił Trumpa, a Amerykanie nie chcą takiego prezydenta

Obama polubił Trumpa, a Amerykanie nie chcą takiego prezydenta

12.11.2016, godz. 04:00
Obama polubił Trumpa, a Amerykanie nie chcą takiego prezydenta
Obama polubił Trumpa, a Amerykanie nie chcą takiego prezydenta foto: EAST NEWS

To się chwali! - Zrobię wszystko, by pomóc nowemu prezydentowi odnieść sukces - mówił Barack Obama (55 l.) zaraz po zwycięstwie Donalda Trumpa (70 l.). Jak powiedział, tak zrobił. Od razu ugościł miliardera wraz z jego małżonką w Białym Domu. Najwyraźniej obaj politycy przypadli sobie do gustu.

Kto by pomyślał, że pierwsze spotkanie nowo wybranego przywódcy USA z jeszcze urzędującym prezydentem będzie aż tak przyjazne? Donald Trump zawitał do Białego Domu już w czwartek. Barack Obama ugościł go w Gabinecie Owalnym i udzielił mu pierwszych rad. W międzyczasie Michelle Obama (52 l.) oprowadzała po nowych włościach przyszłą pierwszą damę, Melanie Trump (46 l.). Gdy panie dyskutowały o wychowaniu dzieci, Trump i Obama rozprawiali o polityce zagranicznej i krajowej. Mimo różnic zdań politycy bardzo się polubili. - To było doskonałe spotkanie, bardzo go szanuję - mówił Trump. A Obama zapowiedział, że postara się dobrze przygotować prezydenta elekta do przejęcia władzy.

A Amerykanie nie chcą takiego prezydenta

Tłumy wyszły na ulice w kilkunastu miastach USA. Powód? Amerykanie nie zgadzają się na objęcie urzędu przez Donalda Trumpa (70 l.). "Nie mój prezydent", "Bez rasizmu w USA" - to niektóre z haseł, które towarzyszyły demonstracjom. W Los Angeles podpalono kukłę Trumpa, a 13 osób zostało aresztowanych, z kolei w Seattle doszło nawet do strzelaniny.

Sprawdź: DONALD TRUMP - RODZINA. Kim są żona nowego prezydenta USA i jego dzieci? Czym się zajmują?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: