WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Obraził Komorowskiego w Internecie- został skazany!

Obraził Komorowskiego w Internecie- został skazany!

28.09.2016, godz. 14:43
Komorowski
foto: RMF FM

W Internecie jednak nie wszystko można... Sąd Okręgowy w Lublinie skazał w środę 43-letniego Grzegorza J na karę pozbawienia wolności. Czym sobie na to zasłużył? Znieważył on w lipcu 2015 roku w komentarzu zamieszczonym w internecie ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Określił go on pejoratywnym określeniem "podły łajdak" oraz "niewolnik WSI".

 

Oskarżony obraził ówczesnego prezydenta w w nocy 22 na 23 lipca 2015 r. Nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. "podłym łajdakiem" czy też "niewolnikiem z WSI". Oskarżony posługiwał się nickiem "jenotic".

Za publiczne znieważenie Komorowskiego sąd skazał oskarżanego na karę jednego roku ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Sąd podkreślił, że przy decyzji kierował się również faktem, że Grzegorz J. popełniał już podobne czyny w przeszłości. Za obraźliwe wpisy na portalach znieważające prezydenta mężczyzna był już skazany na karę więzienia w zawieszeniu. Jak powiedział sędzia Piotr Łaguna, uzasadniając wyrok: - Ponieważ poprzednio orzekane kary nie przynosiły zamierzonego celu, sad uznał, że właściwą i adekwatną karą do stopnia zawinienia będzie orzeczenie wobec oskarżonego kary ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne.

Wyrok jest nieprawomocny. Grzegorza J. nie było na jego ogłoszeniu. Sąd zwolnił go z kosztów postępowania, ponieważ mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów.

Zobacz także: Karczewski tłumaczy ograniczenia dla mediów w Sejmie: Nie chcemy być zaskakiwani...
Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: