WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka ODLOT! Dziennikarz "GW" udawał czarnoskórego na Marszu Niepodległości

ODLOT! Dziennikarz "GW" udawał czarnoskórego na Marszu Niepodległości

17.11.2016, godz. 21:22
Marsz Niepodległości 11 listopada
foto: Super Express

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Jacek Hugo-Bader postanowił przeprowadzić na tegorocznym Marszu Niepodległości niecodzienny eksperyment, tudzież prowokację. Ucharakteryzował się on i poszedł na Marsz jako osoba czarnoskóra, aby przekonać się, czy jego uczestnicy rzeczywiście są wrogo nastawieni do przedstawicieli innych kolorów skóry. Jego niektóre oczucia są naprawdę zaskakujące.

.

 

Dziennikarz swój pomysł tłumaczył tym, że przygotowuje książkę o wykluczonych w Polsce, w tym bezdomnych, ale uświadomił sobie, że są grupy, które mają ciężej. Jego zdaniem w takiej sytuacji są m.in. czarnoskórzy. Jak pisał w swoim tekście: - A zmienić kolor i zostać Murzynem, normalnym Afropolakiem z czarną jak noc listopadowa mordą, mazowieckim bambusem, brudasem, asfaltem, nizinnym Makumbą krótkowłosym z Grochowa? Straszne oszukaństwo. Bo ludzie, których przebrany reporter chce opisać, nie wiedzą, z kim mają do czynienia. Usprawiedliwić go może tylko, że to społecznie jest ważne, robione po coś, a nie dla hecy, zyskujesz jakąś wiedzę o zbiorowości, a inaczej zrobić się tego nie daje.

Reporter TOK FM uchwycił moment, w którym dziennikarza spotkały nieprzyjemności:

 

 

On sam opisywał, że kilka razy został zaatakowany słownie zaś przy wspomnianym incydencie uchronili go  dwaj mężczyźni, prawdopodobnie funkcjonariusze policji "w cywilu". Jak napisał: - Chwilę potem do Murzyna podchodzi biały mężczyzna ze znakiem Polski Walczącej na biało-czerwonej opasce i przeprasza. – U nas nie wszyscy tacy – tłumaczy.

Hitem stała się jednak wypowiedź Hugo-Badera dla polsatnews.pl, gdy to stwierdził: - Przede mną przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którym towarzyszyło zdziwienie: „Matko, czarnuch przyszedł". Nawet jak tego nie wypowiadali, czułem to. To był jeden z najmniej przyjemnych dni w moim życiu.

Publicysta Rafał A. Ziemkiewicz rewelacje dziennikarza "GW" ocenił krótko: - Ja myślę że ten facet z GWna co udawał Murzyna prędzej mógłby dostać od ludzi w japę gdyby się nie przemalował. Nie ma rasizmu na MN. Internauta był bardziej złośliwy:

 

Zobacz także: Kajeten P. jednak niepoczytalny? Psychiatryk zamiast więzienia!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: