WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Odsłonięcie tablicy smoleńskiej ZBOJKOTOWANE przez... PiS!

Odsłonięcie tablicy smoleńskiej ZBOJKOTOWANE przez... PiS!

14.11.2016, godz. 15:39
Smoleńsk. Katastrofa smoleńska
foto: Super Express

Jak donosi portal istotne.pl, w Bolesławcu doszło do odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Co ciekawe, na uroczystej ceremonii nie pojawili się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Tamtejszym radnym partii Jarosława Kaczyńskiego nie spodobała się bowiem lokalizacja.

 

 

Pomysłodawcą powstania tablicy był radny klubu Forum z Bolesławca Eugeniusz Jabłoński. W grudniu ubiegłego roku zawiązano komitet społeczny i rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na ten cel. Tablica miała zostać odsłonięta na rocznicę katastrofy, ale nie udało się zebrać wystarczającej kwoty. Co więcej, radny PiS Jan Russ, Ryszard Łoś z Klubu „Gazety Polskiej” i ks. Edward Bober, honorowy obywatel Bolesławca wystosowali do prezydenta miasta list, w którym sprzeciwili się zamontowaniu tablicy na murach obronnych przy ulicy Kubika.

Ich zdaniem miejsce to jest niewłaściwe bo tablicę będzie zasłaniała wiata przystanku autobusowego, nie będzie gdzie ustawić pocztu honorowego a patron ulicy, przy której ma być zlokalizowana, miał być rzekomo ubekiem (choć IPN nie potwierdza tej wiadomości)

Miasto i komitet społeczny nie ugięli się jednak tym naciskom. Jak mówił radny Jabłoński: - PiS i „Gazeta Polska”, które nas tak oprotestowały, miały 6 lat na postawienie takiej tablicy. Albo i lepszej, w innym miejscu. W związku z tym radni PiS postanowili zbojkotować niedzielne uroczystości.

Zobacz także: ZASKAKUJĄCE WYZNANIE Petru o współpracy z dziennikarzem TVN-u

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: