WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Nie ODWOŁALI Kuchcińskiego. Uratowany marszałek Sejmu CIEPŁO o Kaczyńskiem

Nie ODWOŁALI Kuchcińskiego. Uratowany marszałek Sejmu CIEPŁO o Kaczyńskiem

05.09.2016, godz. 12:22
Marek Kuchciński
foto: Super Express

Posłowie wracają do pracy po urlopach. W poniedziałek odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu po wakacjach. Wiele wskazuje na to, że dziś przy ul. Wiejskiej może być gorąco. Parlamentarzyści głosowali  nad odwołaniem z funkcji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wniosek o odwołanie marszałka został przez klub PO złożony jeszcze w lipcu. Posłowie zdecydowali, że Kuchciński zostaje. Nadal będzie marszałkiem Sejmu. Zapis relacji z obrad Sejmu - sprawdź, co się działo.

Z pewnością pierwsze powakacyjne posiedzenie Sejmu nie będzie spokojne. O 11.00 posłowie zajmą się złożonym w wakacje wnioskiem o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Wniosek złożyła Platforma Obywatelska, która proponuje, by nowym marszałkiem po Kuchcińskim został Rafał Grupiński z PO. Ponieważ wniosek o odwołanie musi łączyć się ze wskazaniem konkretnej osoby na tę funkcję. Wiadomo, że w głosowaniu nad odwołaniem marszałka PO może liczyć na poparcie Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Co do Kukiz'15, sprawa jest zależna od tego, jak Kuchciński podejdzie do projektu ustawy o medycznej marihuanie, autorstwa klubu Pawła Kukiza. W Sejmie może więc dojść do zgrzytów, ostrych dyskusji i awantury! Dlaczego? Opozycja już od dłuższego czasu zarzuca marszałkowi Kuchcińskiemu, że nie dopuszcza posłów innych niż z PiS do głosu, przerywa im, a parlamentarzystów PiS traktuje zupełnie inaczej. Jeśli w Sejmie będzie gorąco, to z pewnością Was o tym powiadomimy. Zapis RELACJI z pierwszego posiedzenia Sejmu po wakacjach na SE.pl.

Co wiedzieliśmy przed głosowaniem?

  • PO złożyła wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego
  • Platforma jako następcę Kuchcińskiego wskazuje Rafała Grupińskiego
  • Wniosek o odwołanie poprze Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna, Platforma Obywatelska

12.30 Marszałek Marek Kuchciński podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu za obronę, który dla niego był "świetnym obrońcą":

12.20 GŁOSOWANIE: Marek Kuchciński uratowany! Nadal będzie marszałkiem.

12.10 Warzecha w Internecie:

12.05 Dyskusja zakończona, czas na 10 minut przerwy. Tuż po niej głosowanie.

12.00 Poseł Protasiewicz: - Kuchciński nie szanuje apelu prezydenta odbierając głos posłom i wykluczając ich z obrad - wymienia.

11.55 Małgorzata Zwiercan: - Odwołanie marszałka to przykład hucpy. To posłowie PO i .N naruszają pracę parlamentarną

11.50 Paszyk z PSL: - Kuchciński jak grecka bogini niezgody - a to dopiero! I dodaje: -  Pan Kuchciński prowadzi obrady z gracją słonia w składzie porcelany, to nie przystoi.

11.47 Zdaniem Ryszarda Petru:

11.45 Petru mówi, że Kaczyńskiemu nie podoba się poseł Niesiołowski. I przewiduje, że wynik głosowania jest przesądzony, a Kuchciński może czuć się spokojny, bo nie będzie bardziej uległego marszałka.

11.43 Również Nowoczesna alarmuje - Kaczyński przekroczył czas przemawiania

11.40 Poseł Szczerba z PO na mównicy. A na Twitterze rozliczają Kaczyńskiego:

11.37 - To zaszczyt dla mnie, że mogę obronić marszałka Kuchcińskiego. Marszałek nie zostanie odwołany! - grzmi Kaczyński. Na sali burza oklasków.

11.33 Prezes PiS mówi, że jak marszałkiem był Niesiołowski, to celowo obrażał opozycję, by pokazać, że nie powinna ona istnieć. - W PO działał niejaki Palikot. To co robił, łamało wszelkie elementy kultury polskiej. - Krótko mówiąc, moralnego prawa, by zgłaszać wniosek o odwołanie marszałka nie macie - zwraca się do PO.

11.32 Kaczyński: - Pytanie kogo chcą odwołać? Marszałka, czy mnie? Bo z przemówienia wynika, że mnie - drwi prezes PiS. - Przez 8 lat PO nie ukrywała, że jej celem jest anihilacja PiS.

11.30 Tymczasem na Twitterze:

11.25 Marek Kuchciński w skupieniu wysłuchuje wystąpienia posła Platformy. - Dlaczego teraz posiedzenia zaczynają się np. o 11.00? Bo poseł Kaczyński nie lubi wcześnie wstawać! To pańska służalczość wobec niego.

11.19 Kuchciński obrywa za posłankę Zwiercan i posła Morawieckiego, czyli głosowanie na "cztery ręce": - Kuchciński nie potrafi zachować się jak marszałek Sejmu - grzmi poseł. I mówi, że marszałek uniemożliwia posłom ich pracę, wyłącza mikrofony i robi to specjalnie.

11.15 Fotel marszałka zajmuje Joachim Brudziński. Czas na przedstawiciela wnioskodawcy, czyli posła Tomasza Lenza z PO. - Mijające miesiące  były zaskoczeniem. Jak mówiła Ewa Kopacz: Co się panu porobiło? - pyta poseł. Polityk zarzuca, że Kuchciński nie robi tego, czego zapowiadał, czyli równego traktowania wszystkich parlamentarzystów.

11.10 Niektórzy cieszą się, że wakacje posłów już za nami:

11.05 Kuchciński mówi, że dziś posłowie zajmą się sprawą posła... Marka Kuchcińskiego.

11.00 Zaczyna się posiedzenie. Czy Kuchciński zostanie dziś odwołany?

10.45 Już za chwilę początek pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu:

 

Zobacz: Polscy ministrowie pojadą do Londynu. Będą rozmawiać o napadach na Polaków

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: