WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka ODWOŁAJĄ wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza?

ODWOŁAJĄ wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza?

06.10.2016, godz. 18:56
Bogdan Borusewicz
foto: Super Express

Czy dni wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza na tym stanowisku są policzone? Marszałek izby Stanisław Karczewski zapowiedział, że rozpatrywana jest możliwość odwołania Borusewicza z funkcji. I wspomniał, że wicemarszałek z PO w czasie pracy Senatu ogłosił bez konsultacji przerwę. Borusewicz broni się, że wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem.

Wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz może zostać odwołany: - Rozpatrujemy możliwość odwołania Bogdana Borusewicza z funkcji wicemarszałka Senatu - przyznał marszałek Karczewski w czasie spotkania z dziennikarzami. I dodał, że sytuacja do jakiej doszło w czwartek była wyjątkowa, bo jak do tej pory coś podobnego jeszcze się nie wydarzyło: - Doszło do sytuacji niespotykanej w historii 27 lat funkcjonowania Senatu, mianowicie marszałek prowadzący, czyli wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, ogłosił przerwę w obradach do 20 października, podczas gdy 19 października mieliśmy mieć posiedzenie. Zdaniem Karczewskiego tak długa przerwa nie ma uzasadnienia, a przerwa zwykle może trwać dwa lub trzy dni, a nie tak długo jak wskazał Borusewicz. Karczewski  nie krył, że Borusewicz stracił jego zaufanie! - Pan marszałek stracił moje zaufanie, bardzo poważnie - ogłosił Karczewski.

A co na to Bogdan Borusewicz? Jak mówił taki obrót sprawy bardzo go zaskoczył, nie spodziewał się, że będzie groziło mu odwołanie z funkcji: - Jestem zaskoczony tymi słowami. Spotkaliśmy się na Konwencie Seniorów i wydawało się, że wszystkie sprawy zostały wyjaśnione - przyznał senator PO. I dodał, że działał zgodnie z zasadami: - Podczas procedowania nad informacją prezesa TK senator Jackowski z PiS wystąpił z wnioskiem formalnym o zarządzenie przerwy w obradach do 19 października, czyli w zasadzie do następnego posiedzenia. Uzasadniał to tym, że nie ma czasu przygotować się do debaty nad informacją pana prezesa Rzeplińskiego. Uznałem, że to jest dostateczne uzasadnienie, które trzeba wziąć pod uwagę. Uwzględniłem wniosek senatora PiS Jackowskiego i zarządziłem przerwę do 20 października, czyli do następnego posiedzenia Senatu. (...) Decyzję podjąłem zgodnie z regulaminem - mówił polityko PO dziennikarzom.

Zobacz: To ona wymyśliła #Czarny Protest. Kim jest Małgorzata Adamczyk?

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: