WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Odwołano komendanta policji w Radomiu. To przez zamieszki KOD z Młodzieżą Wszechpolską

Odwołano komendanta policji w Radomiu. To przez zamieszki KOD z Młodzieżą Wszechpolską

27.06.2017, godz. 10:28
Wszechpolacy skopali działacza KOD
Wszechpolacy skopali działacza KOD na demonstracji w Radomiu foto: Forum

Komendant miejski policji w Radomiu, podinspektor Piotr Kostkiewicz został odwołany ze stanowiska. Decyzję taką podjęto po sobotnich zamieszkach w mieście, gdzie doszło do bójki między uczestnikami demonstracji KOD a działaczami Młodzieży Wszechpolskiej.

O dymisji radomskiego komendanta oficjalnie powiadomiła rzecznik mazowieckiej policji Alicja Śledziona. Na stronie internetowej policji opublikowane zostało oświadczenie, w którym zaznaczono, że w związku z wydarzeniami z soboty, wszczęto kontrole radomskiej komendzie i odwołano komendanta policji miejskiej w Radomiu podinspektora Kostkiewicza: -  W związku z sobotnimi wydarzeniami Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu polecił przeprowadzenie czynności kontrolnych w KMP w Radomiu mające na celu analizę sposobu zabezpieczenia przez Policję zgłoszonych na dzień 24 czerwca br. zgromadzeń. Czynności kontrolne podjęło także wczoraj Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji. Zespół kontrolny wykazał uchybienia przy realizacji zabezpieczenia sobotniego zgromadzenia w postaci skierowania zbyt małych sił policji. W związku z powyższym został odwołany ze stanowiska Komendant Miejski Policji w Radomiu.

Wskazano także, że w związku z bójką między uczestnikami Komitetu Obrony Demokracji a działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, doszło do zatrzymania trzech osób podejrzanych o pobicie mężczyzny: - Policjanci w ramach prowadzonego dochodzenia wszczętego po sobotnich zajściach w Radomiu zidentyfikowali i zatrzymali trzy osoby podejrzane o pobicie mężczyzny. Ponadto w związku z zakłóceniem legalnego zgromadzenia zidentyfikowano 9 kolejnych osób.

Zobacz: Wszechpolacy skopali działacza KOD

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: