WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Minister URATOWAŁ ojca i jego niepełnosprawnego syna przed bezdomnością

Minister URATOWAŁ ojca i jego niepełnosprawnego syna przed bezdomnością

14.10.2016, godz. 10:06
Patryk Jaki
Patryk Jaki foto: Super Express

Ta sprawa mogła zakończyć się rodzinnym dramatem: ojciec i jego niepełnosprawny syn mieli zostać wyrzuceni na bruk! Ale dzięki interwencji wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, rodzinie nic nie grozi. Eksmisja pana Stefana i jego syna ze Świnoujścia, została wstrzymana.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki nie zawahał się ani chili, by pomóc pogrążonej w rozpaczy rodzinie. Dramat pana Stefana i jego syna trwał od dawna. Mężczyzna kilka lat temu kupił mieszkanie, za które miał zapłacić około 200 tys. zł. Akt notarialny mieszkania miał trafić w ręce pana Stefana tuż po wpłacie ostatniej raty, tak się jednak nie stało, bo deweloper budujący mieszkanie na niedługo przed tym upadł. A to oznaczało jedno, mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż, a uzyskane w ten sposób pieniądze miały pójść na pokrycie długów zaciągniętych przez dewelopera. Dlatego syndyk wnioskował o eksmisję mieszkańców. Pan Stefan i jego syn mieli wylądować na bruku, mimo że niemal cała kwota za mieszkanie została wpłacona.

I tu do akcji wkroczył wiceminister Patryk Jaki. Do Sadu Okręgowego w Szczecinie skierował pismo w sprawie postępowania komornika sadowego, który zajmował się sprawą. To poskutkowało i sąd wstrzymał decyzję o eksmisji. - Udało mi się wstrzymać eksmisje w tej sprawie. Chcieli na bruk wyrzucić ojca z niepełnosprawnym synem! -  napisał na Twitterze dumny i zadowolony z sukcesu Patryk Jaki. A to znaczy, że obaj panowie nie stracą dachu nad głową. Wiceminister Jaki podkreślił w komunikacie prasowym, że to prawo ma służyć obywatelom: - Nie może być tak, że schorowana osoba samotnie wychowująca niepełnosprawne dziecko pomimo zapłaty prawie całej kwoty za mieszkanie zostaje bez pomocy i grozi jej eksmisja - czytamy na polskieradio.pl.

Sprawdź: Przejmujące! Jaki wyznaje: Nigdy nie myśleliśmy o aborcji synka

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: