WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ojciec Rydzyk odwiedził ambasadę Izraela!

Ojciec Rydzyk odwiedził ambasadę Izraela!

08.09.2016, godz. 09:52
Tadeusz Rydzyk
foto: Super Express

To spotkanie zaskoczyło wielu - ojciec Tadeusz Rydzyk odwiedził ambasadę Izraela. Toruński redemptorysta rozmawiał z izraelską ambasador w Warszawie o relacjach polsko-żydowskich. Jak podkreślił był bardzo zadowolony ze spotkania. Podarował ambasadzie także pewien drobiazg. - Mamy próbować burzyć mury, a budować mosty. Dlatego trzeba rozmawiać - ocenił spotkanie ojciec Rydzyk.

Do ambasady Izraela w Warszawie w środę przyjechał ojciec Tadeusz Rydzyk. Twórca Radia Maryja i Telewizji TRWAM spotkał się z ambasador Anną Azari. W ciągu godzinnej rozmowy Rydzyk i dyplomatka rozmawiali o relacjach polsko-żydowskich, budowaniu dialogu, a także tak ważnym temacie, jak ochronie pamięci o Żydach. W rozmowie z portalem wpolityce.pl, ojciec Rydzyk powiedział, że cieszy się ze spotkania: - Bardzo dobrze, że było to spotkanie. I przypomniał, że przedstawiciele ambasady Izraela w Polsce byli obecni na konsekracji kościoła: - Myślę, że bardzo dobrze że było to spotkanie; że osoby z Ambasady Izraela były na konsekracji kościoła, gdzie znajduje się ta wyjątkowa Kaplica Pamięci o wszystkich, którzy zginęli ratując Żydów w myśl zasady danej nam przez Pana Jezusa: nie ma większej miłości, jak oddać życie za przyjaciół swoich - mówił. - Ważny jest człowiek, niezależnie od tego jaką wyznaje religię czy jaki ma kolor skóry. Pan Bóg przychodzi do człowieka. Dlatego mamy budować, ale w całej prawdzie. Miłość w prawdzie i prawda w miłości. Mamy próbować burzyć mury, a budować mosty - podkreślił ojciec Rydzyk.

W prezencie Anna Azari dostała od ojca dyrektora toruńskiej rozgłośni album z otwarcia Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Kościół konsekrowano kilka miesięcy temu. W czasie spotkania ojciec Rydzyk opowiadał o swoich wrażenia z pobytu w Izraelu, gdzie był kilkakrotnie. Chwalił tamtejszą kulturę, naukę i kuchnię.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: