WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ojciec Tylman napisał list do Ziobry i prosi o reakcję

Ojciec Tylman napisał list do Ziobry i prosi o reakcję

29.11.2016, godz. 18:05
Ewa Tylman, czarno-białe
Ewa Tylman (+26 l.) foto: EAST NEWS

Ewa Tylman zaginęła w zeszłym roku. Po wielu miesiącach poszukiwań odnalezione zostało ciało dziewczyny, ale to nie zakończyło sprawy. Niebawem ruszy proces Adama Z., kolegi Ewy, który widział ją jako ostatni. To właśnie Z. został postawiony zarzut zabójstwa 26-latki.Ojciec Ewy Tylman zdecydował się napisać w tej sprawie list do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

W  sprawie śmierci Ewy Tylman oskarżonym jest Adam Z., jej kolega z pracy, z którym 26-latka wracała z firmowej imprezy w dramatyczną listopadową - to wtedy zaginęła. Ciało dziewczyny zostało odnalezione dopiero w lipcu tego roku, w wodach Warty zauważył je przypadkowy przechodzień. Proces w sprawie zagadkowej śmierci młodej kobiety ma ruszyć w styczniu, a już 8 grudnia sąd ma zdecydować, czy go utajnić, z takim wnioskiem - o utajnienie - wystąpiła prokuratura.

Głos w sprawie utajnienia procesu postanowił zabrać ojciec Ewy Tylman, Andrzej Tylman. Napisał list do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i poprosić, by proces w sprawie córki został ujawniony. Dlaczego? Jak argumentuje wiele osób śledziło poszukiwania Ewy Tylman, było zaangażowanych, by odnaleźć dziewczynę, uważa więc, że jawność procesu należy się opinii publicznej: - Piszę do Pana jako ojciec nieżyjącej, ukochanej mojej córki Ewy Tylman. Jak Pan zapewne wie, przez wiele miesięcy trwały poszukiwania mojej córki, która zaginęła w listopadzie zeszłego roku. (...) Wiele osób śledziło losy tej sprawy, osobiście brało udział w poszukiwaniach Ewy i okazywało nam wyjątkową pomoc.

I zaznacza, że utajnienie procesu w sprawie śmierci Tylman może spowodować wrażenie, iż prokuratura chce coś ukryć: - Teraz sprawa już jest w sądzie i dowiaduje się, że prokurator chce utajnienia procesu. Jako ojciec pokrzywdzonej sprzeciwiam się takiemu wnioskowi i proszę Pana Prokuratora o zmianę tej decyzji. (...) Wszystko to co działo się w tej sprawie, ilość wersji, wydarzeń, tego co się mogło z Ewą stać, tworzenie fałszywych dowodów powoduje, że sprawa musi być prowadzona z otwartą kurtyną. Nie chciałbym aby pozostało wrażenie, że prokurator czy Sąd ma w tej sprawie coś do ukrycia. Jako ojcu zamordowanej zależy mi, aby cała prawda ujrzała światło dzienne i wiem także, bo mówił Pan to publicznie, że chce Pan rozpoznawania spraw w sądzie przy pełnej jawności - tłumaczy w liście do Zbigniewa Ziobry, opublikowanym przez tvn24.pl.

Przypomnijmy, że kilka dni temu brat Ewy Tylman, Piotr Tylman napisał na Facebooku: -  Ten proces wymaga transparentności właśnie ze względu na niejasności na początku postępowania i pytania, na które między innymi prokuratura będzie musiała odpowiedzieć.

Zobacz: Sprawa Ewy Tylman. Brat zabrał głos w sprawie procesu! Zobacz, co powiedział

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: