WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Okładki tygodników 14-20 listopada. Afera finansowa ze Zbigniewem Ziobrą?

Okładki tygodników 14-20 listopada. Afera finansowa ze Zbigniewem Ziobrą?

13.11.2016, godz. 20:42
Okładki tygodników
foto: materiały prasowe

Przegląd prasy nadchodzącego tygodnia. Jak prezentują się okładki tygodników - "Wprost", "Newsweek", "wSieci" oraz "Do Rzeczy"? Przeglądamy najważniejsze tematy społeczno-polityczne nadchodzącego tygodnia. Wśród nich międzynarodowa afera finansowa ze Zbigniewem Ziobrą i Jackiem Kurskim w tle, według doniesień "Newsweeka"

Newsweek - międzynarodowa afera finansowa ze Zbigniewem Ziobrą i Jackiem Kurskim w tle to temat okładkowy tygodnika. Dziennikarze tygodnika Wojciech Cieśla i Michał Krzymowski przyjrzeli się bacznie finansom "Solidarnej Polski". Ich zdaniem partia ta, której lider został ministrem sprawiedliwości w rządzie PiS, zorganizowała za pieniądze europarlamentu partyjny kongres.

Dziennikarze tygodnika "Do Rzeczy" zastanawiają się już na okładce, dlaczego wszyscy boją się Donald Trumpa. Ponadto w tygodniku ukaże się wywiad Pawła Lisickiego i Kamila Baranowskiego z Beatą Szydło. Premier odniesie się m.in. do pytania o założenia projektu wprowadzającego jednolity podatek. Czy rząd wycofa się z tego pomysłu?

ZOBACZ: Kliczko: Donald Trump to nasz stary przyjaciel

Okładka "wSieci" to również odniesienie do wyników wyborów w USA. Przeanalizują je: Bronisław Wildstein, Piotr Zaremba, Łukasz Adamski i Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. Poza tym sprawę konieczności przeprowadzenia ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej wyjaśni Marek Pyza. W nowym wydaniu tygodnika Stanisław Janecki („Casting na lidera opozycji”) ujawnia, że rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie osoby, która mogłaby stać się nową twarzą opozycji.

Tematy tygodnika "Wprost" to: ranking 40 najbogatszych Polaków przed 40, co oznacza dla świata wybór Donalda Trumpa na 45. prezydenta USA oraz ocena ministrów gabinetu Beaty Szydło.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: