WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Okładki tygodników 8-14 sierpnia. Kulisy próby odwołania Kurskiego z posady prezesa TVP

Okładki tygodników 8-14 sierpnia. Kulisy próby odwołania Kurskiego z posady prezesa TVP

07.08.2016, godz. 20:44
Okładki tygodników 8-14 sierpnia
foto: Wprost / Newsweek / W Sieci

Oto najważniejsze tematy z okładek tygodników. O czym pisze "Newsweek", "Do Rzeczy", "wSieci" oraz "Wprost"? W tym tygodniu, dziennikarze tygodników skupili się na zamieszaniu z odwołaniem i ponownym powołaniem prezesa TVP. Sprawę skomentuje sam Jacek Kurski. O czym jeszcze przeczytamy w tygodnikach? Zachęcamy do przeglądu prasy

W tygodniku "Do Rzeczy" głównym tematem będzie islamizacja Europy. Na okładce pod hasłem "Winni" twarze m.in. Donalda Tuska, Angeli Merkel czy Martina Schultza. Ocenę sytuacji po licznych zamachach oceni prof. Ryszard Legutko. Kolejnym ważnym tematem tego wydania "Do Rzeczy" będzie odwołanie i ponowne powołanie na posadę prezesa TVP - Jacka Kurskiego. Zamieszanie w mediach skomentuje Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych

Na aferze z odwołaniem prezesa TVP skupił się również tygodnik "w Sieci". Temat z okładki to wywiad z Jackiem Kurskim przeprowadzony przez braci Jacka i Michała Karnowskich. - Ja odpowiadam za realne zmiany w TVP, odbudowę telewizji publicznej z prawdziwego zdarzenia. Lepiej czy gorzej, to jednak to robię. Pan poseł Krzysztof Czabański [szef Rady - red.] odpowiadał za zabezpieczenia finansowe dla mediów publicznych i przygotowanie ustawy, która pozwoliłaby na głębokie zmiany kadrowe. Wciąż na to czekamy - tłumaczy w rozmowie z Karnowskimi Kurski.

"Wprost" skonfrontuje wypowiedzi wicepremiera Mateusza Morawieckiego z opiniami ekspertów. Morawiecki zapowiada, że za 14 lat Polacy będą żyli na poziomie Włochów, a w ciągu tego okresu osiągniemy 95 proc. średniego PKB Unii Europejskiej.

Okładka "Newsweeka" to wygolona głowa mężczyzny z wytatuowanym symbolem ONR na karku. Tematem numeru będzie moda na ubrania z symbolem Polski Walczącej. Dziennikarze tygodnika pochylają się także m.in. nad prezydenturą Andrzeja Dudy i biorą pod lupę Donalda Trumpa.

ZOBACZ: Jacek Kurski ODWOŁANY z funkcji prezesa TVP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: