WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Okładki tygodników. "Newsweek": Fałszywi obrońcy zwykłych ludzi

Okładki tygodników. "Newsweek": Fałszywi obrońcy zwykłych ludzi

27.11.2016, godz. 19:27
Okładki tygodników. Newsweek: Fałszywi obrońcy zwykłych ludzi
Okładki tygodników. "Newsweek": Fałszywi obrońcy zwykłych ludzi foto: Facebook

Przedstawiamy najważniejsze okładki przyszłego tygodnia. O czym poczytamy w "Newsweeku", we "Wprost", "Do Rzeczy" i "wSieci"? Sprawdź!

wSieci: "Jak BOR nie chroniło prezydenta" - Marek Pyza i Marcin Wikło, dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają wstrząsające fragmenty raportu z audytu w Biurze Ochrony Rządu. Sprawdzenie pirotechniczne Tu-154M przed lotem głowy państwa nie jest łatwym zadaniem. Od funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu wymaga niezłej sprawności fizycznej – tu trzeba się schylić, tam podciągnąć, by wszędzie zajrzeć. Szefostwo BOR do tej czynności przed odlotem do Smoleńska wyznaczyło… magazyniera po wylewie. Nawet ten epizod opisany w wewnętrznym audycie biura pokazuje, jak za czasów Mariana Janickiego niepoważnie traktowano bezpieczeństwo VIP-ów – piszą dziennikarze śledczy tygodnika.

Do Rzeczy: "Biali mają dość przepraszania" - Wojciech Cejrowski prosto z mostu. – Trump jest wilkiem i Putin o tym wie – zauważa Wojciech Cejrowski. Pisarz i przedsiębiorca mieszkający w Arizonie w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim przekonuje również, że w dzisiejszym świecie powinno być tak, że prawo głosu ma ten, kto płaci podatki na swoje państwo. Czyli 18-letni dryblas będący na utrzymaniu rodziców niekoniecznie musi od razu głosować.

Newsweek: "Fałszywi obrońcy zwykłych ludzi" - Jeśli PiS miało jakiś projekt dokonania prawdziwie pozytywnej zmiany w Polsce, to właśnie go w poczuciu niemocy porzuca. Teraz jedynym celem jest utrzymanie władzy za wszelką cenę, a prowadzić ma do tego konsolidacja własnego elektoratu i spacyfikowanie wszystkich oponentów - pisze Tomasz Lis.

Wprost: "Rita Cosby. Tajna broń Kaczyńskiego u Trumpa" - „Znam Donalda Trumpa od 20 lat i nie wierzę, żeby próbował dogadać się z Rosją kosztem Polski – mówi w wywiadzie dla „Wprost” słynna amerykańska dziennikarka Rita Cosby.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: