WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Olejnik KPI z medalu dla rzecznika MON: Może samochodzik zamiast medalu

Olejnik KPI z medalu dla rzecznika MON: Może samochodzik zamiast medalu

17.08.2016, godz. 14:34
Monika Olejnik
foto: © AKPA

W dniu Święta Wojska Polskiego szef MON Antonie Macierewicz odznaczał osoby, które na swoim koncie mają zasługi w obronności państwa. Wśród wyróżnionych znalazł się również rzecznik ministerstwa Bartłomiej Misiewicz. Internauci oburzyli się na decyzję przyznania Złotego Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju, bo ich zdaniem Misiewicz nic takiego nie zrobił. Młodego rzecznika wyśmiała też Monika Olejnik i zasugerowała, by zamiast medali rozdawać... samochodziki!

Misiewicz został odznaczony, ale w Internecie od razu okrzyknięto to absurdem, a złośliwcy pisali, że to PiStuti Militari. Niektórym przeszkadzało nie tylko to, że nie są znane zasługi w obronności kraju rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej, innym, że pracował w aptece albo, że jest zbyt młody. Wypomniała mu to także Monika Olejnik, która bezlitośnie zakpiła z Misiewicza na Facebooku! Opublikowała zdjęcie, na którym pozuje przy uroczym, czerwony, małym aucie i napisała: - Aptekarz Ministra Obrony Narodowej, nie musiał jechać do Rio. Złoto dostał w Polsce. Matko Bosko, to Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju dla 26 latka. A może warto rozdawać samochodziki zamiast medali ? - zadrwiła. Jak widać Olejnik uważa, że Bartłomiej Misiewicz jest za młody na medal, ale na samochodziki jest w sam raz.

Zobacz: Rzecznik MON odznaczony medalem przez Macierewicza

Sama Olejnik też ma odznaczenie państwowe. W 2000 roku dziennikarce przyznano Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Monika Olejnik została nim uhonorowana za "wybitne zasługi w długoletniej działalności radiowej". Było to odznaczenie przyznane w 75. rocznicę Polskiego Radia, w którym pracowała do 2000 roku (w Trójce). Gwiazda dziennikarstwa została wtedy wyróżniona przez prezydenta Kwaśniewskiego.


Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: