WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka To ona wymyśliła #Czarny Protest. Kim jest Małgorzata Adamczyk?

To ona wymyśliła #Czarny Protest. Kim jest Małgorzata Adamczyk?

06.10.2016, godz. 16:13
To ona wymyśliła #Czarny Protest. Kim jest Małgorzata Adamczyk?
foto: Print screen Twitter

#Czarny Protest odniósł sukces, tysiące kobiet, które w poniedziałek wyszły na ulice poskutkował tym, że projekt ustawy całkowicie zabraniającej aborcji, został odrzucony przez Sejm. Twórczynią "Czarnego Protestu" jest Malgorzata Adamczyk. Co o niej wiemy, kim jest Gocha Adamczyk?

Małgorzata Adamczyk jest pomysłodawczynią "Czarnego Protestu", który był odpowiedzią na pomysł zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Małgorzata Adamczyk to działaczka partii Razem. Adamczyk pochodzi z miejscowości Dobra w Wielkopolsce, liceum skończyła w Turku, a socjologię i dziennikarstwo studiowała w Warszawie. Małgorzata Adamczyk, zwana także Gochą, pracuje w agencji reklamowej, zna się więc na tworzeniu haseł i sloganów. A to pomogło jej w stworzeniu #Czarny Protest. W ostatnich wyborach parlamentarnych z listy partii Razem w Koninie Adamczyk startowała do Sejmu, chociaż wcześniej nie angażowała się politycznie. Dopiero po wejściu w szeregi Razem zainteresowała się polityką, wcześniej działała społecznie, m.in. w  Porozumieniu Kobiet 8 Marca, bo to prawa kobiet najbardziej ją interesują.

Jak sama mówi nie spodziewała się, że #Czarny Protest tak się rozpowszechni i z jej inicjatywy powstanie akcja na całą Polskę: - PiS przestraszył się wściekłości kobiet, bo po raz pierwszy polskie dziewczyny zadziałały w tak spójny i zdecydowany sposób. Politycy zrozumieli to, co dotąd lekceważyli: że nastroje w społeczeństwie zmieniają się - przyznała Małgorzata Adamczyk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jak mówi Gocha Adamczyk pomysł na akcję był bardzo prosty, #Czarny Protest powstał, bo każdy ma czarne ubranie, może zrobić zdjęcie i przez to pokazać swoje poglądy: - Każdy ma czarne ciuchy w domu, każdy dobrze wygląda w czarnym, dlatego każdy może łatwo zaangażować się w protest w ten widoczny sposób. Czarny kolor ma przede wszystkim czytelną symbolikę - smutku i żałoby. Właśnie na żałobę zostalibyśmy skazani, gdyby barbarzyński projekt Ordo Iuris przeszedł.

Zobacz: Nowy sondaż: Kaczyński musiałby wejść w koalicję z Kukizem i Korwin-Mikkem?

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: