WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka ONR i ks. Międlar NIEWINNI- prokuratura umorzyła śledztwo

ONR i ks. Międlar NIEWINNI- prokuratura umorzyła śledztwo

27.09.2016, godz. 15:16
ks. Jacek Międlar
foto: PrintScreen YouTube

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła dochodzenie związane ze zorganizowanymi w kwietniu w tym mieście obchodami 82. rocznicy powstania ONR. Jak uznano, nie znaleziono podstaw aby uznać, że występowały tam przekleństwa związane z mową nienawiści. Prokuratura uznała, że ks. Międlar odwoływał się do treści historycznych i biblijnych oraz podawał przykłady złych zachowań społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej. Decyzję tę "w swoim stylu" skomentował ks. Jacek Międlar. Swoje oburzenie decyzją prokuratury wyraziła natomiast posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus.

 

Kwietniowe obchody ONR składały się m.in. z mszy św. w archikatedrze i marszu ulicami Białegostoku z udziałem ok. 400 osób. Według szefa białostockiej prokuratury okręgowej Marka Czeszkiewicza, oględziny nagrań z marszu nie potwierdziły, że padły tam słowa cytowane w zawiadomieniach, które do prokuratury trafiły. Również w przypadku przemówienia ks. Międlara stwierdzono, że w zawiadomieniach o przestępstwie "posłużono się wyciętymi z kontekstu cytatami, które w zestawieniu z całym tekstem kazania nie potwierdziły twierdzeń podanych przez zawiadamiających".

Na łamach portalu polskaniepodlegla.pl ks. Międlar podsumował wyrok: Cieszę się, że prokuratura białostocka poszła po rozum do głowy i nie poddała się naciskom ze strony demoliberalnych polityków pokroju Joanny Scheuring-Wielgus i przedstawicieli organizacji działających na szkodę państwa typu Otwarta Rzeczpospolita, którzy to donosili na mnie do prokuratury w tej sprawie. Niestety w retorykę demoliberałów doskonale wpisali się powiązany z paramasońskimi organizacjami ex – nuncjusz apostolski w Polsce Celestino Migliore, oraz znani z wrogości wobec nacjonalizmu polskiego abp Stanisław Gądecki i abp Wojciech Polak. Dodał ponadto kontrowersyjny twitt:

 

 

Za skandaliczną decyzję prokuratury uznała Scheuring-Wielgus, pisząc oświadczenie:

 

 

Zobacz także: Na ten produkt w Biedronce poluje Ludwik Dorn

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: