WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka ONR składa wniosek do prokuratury na "Czarny protest"!

ONR składa wniosek do prokuratury na "Czarny protest"!

05.10.2016, godz. 11:24
CZARNY PROTEST W WARSZAWIE.
Kaziemira Szczuka. foto: Super Express

W środowe przedpołudnie Obóz Narodowo-Radykalny zorganizował konferencję przed prokuraturą Warszawa-Śródmieście. Ruch złożył tam wniosek o o możliwości popełnienia przestępstwa przez uczestniczki "Czarnego protestu". Według zgłoszenia, podczas manifestacji w jego trakcie sprofanowano symbole religijne i narodowe, w tym m.in. wykorzystanie symbolu Polski Walczącej.

 

Przedstawiciele ONR przedstawili swoje stanowisko na temat możliwej profanacji symboli religijnych i narodowych na tzw. "Czarnym Proteście". Obóz złożył wniosek do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Jak tłumaczył rzecznik ONR, Tomasz Kalinowski:

 

 

Dalej kontynuował: - Warto także zwrócić uwagę na zachowanie Rzecznika Praw Obywatelskich, który doszukuje się mowy nienawiści na naszej rocznicowej manifestacji mimo, że prokuratura nie doszukała się złamania prawa. Natomiast nie podejmuje żadnych działań, gdy jawnie łamane jest prawo po stronie skrajnej lewicy, a ich działanie godzi w dobro obywateli i ich wiarę.

Damian Kita argumentował: - Każdorazowo pierwszego sierpnia, między innymi posłowie Platformy Obywatelskiej podnoszą lament jakoby na naszych manifestacjach dochodziło do profanacji symboli Powstania Warszawskiego, tymczasem ten sam symbol przerobiony na męskie genitalia, czy w inny obelżywy sposób już dla działaczy PO profanacją nie jest. Totalna hipokryzja.

Rzecznik ONR zamieścił również zdjęcia prezentujące różne przykłady wykorzystania symboli PW w trakcie protestów:

 

 

Zobacz także: Kaczyński nie podejmie rękawicy- debaty z Tuskiem nie będzie

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: