WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Opozycja chce dymisji Macierewicza. Dziś składa wniosek w Sejmie

Opozycja chce dymisji Macierewicza. Dziś składa wniosek w Sejmie

21.04.2017, godz. 11:20
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Super Express

Opozycja od dawna grzmi, że minister Antoni Macierewicz powinien odejść z rządu Beaty Szydło. Teraz jednak swoje zapowiedzi chcą wcielić w życie i w piątek przez Platformę Obywatelską zostanie złożony w Sejmie wniosek o wotum nieufności ministra Antoniego Macierewicza.

W piątek 21 kwietnia PO złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Potwierdził to w rozmowie z dziennikarzami przewodniczący Platformy Obywatelskiej. PO już w połowie kwietnia zapowiadała, że będzie składać wniosek o wotum nieufności. A w tym tygodniu Sławomir Neumann mówił wprost: - Daliśmy szansę Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby odwołał ministra Macierewicza. Ma już chyba dość dowodów na to, że to jest człowiek, który albo konfabuluje w wielu kwestiach, albo wprost kłamie, albo zachowuje się w sposób tak nieracjonalny, jakby był na usługach innego państwa.

To nie pierwsza próba usunięcia Antoniego Macierewicza z rządu. W zeszłym roku Platforma już składała wniosek o wotum nieufności dla szefa MON. Wtedy za odwołaniem Macierewicza byli wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej biorący udział w głosowaniu, również przedstawiciele PSL, Nowoczesnej. Przeciwnego zdania byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości i 30 parlamentarzystów od Pawła Kukiza, trzech posłów niezrzeszonych i posłowie z koła Kornela Morawieckiego.

Zobacz: Macierewicz o pracy Berczyńskiego: Dziękuję Wacku, wykonałeś olbrzymią pracę WIDEO

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: