WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Ostre słowa sędziego do posła PiS

Ostre słowa sędziego do posła PiS

16.07.2016, godz. 02:00
Łukasz Zbonikowski
Łukasz Zbonikowski foto: REPORTER

Ale wstyd! Podczas rozprawy alimentacyjnej Łukasza Zbonikowskiego (38 l.) poseł PiS wzbraniał się jak mógł przed płaceniem godziwych alimentów na dwie niepełnoletnie córki. Choć jako parlamentarzysta zarabia ponad 13 tys. zł brutto, twierdził, że go nie stać. W odpowiedzi usłyszał, że "skoro go nie stać, to powinien zmienić zawód".

Rozprawa alimentacyjna posła PiS odbyła się w czwartek w Sądzie Okręgowym we Włocławku. Do tej pory polityk płacił po 500 zł na każdą ze swoich córek. Jego żona Monika (36 l.) domagała się co najmniej dwa razy tyle. Decyzją sądu Zbonikowski będzie teraz płacił co miesiąc po 750 zł na jedno dziecko, czyli w sumie 1500 zł. Jak ustaliliśmy, w trakcie rozprawy polityk bronił się jak mógł, by nie płacić wyższego świadczenia na córki. Sąd jednak uwzględnił fakt, że jest dobrze zarabiającym posłem (13,4 tys. zł miesięcznie) i ma ogrom przywilejów - darmowe przejazdy komunikacją, przeloty samolotem i podróże pociągiem, pieniądze na wynajęcie mieszkania w Warszawie, a także 13 tys. zł miesięcznie na funkcjonowanie biura poselskiego. - Jak pana nie stać, by płacić 1500 zł miesięcznie, to niech pan zmieni zawód! - usłyszał Zbonikowski od sędzi. Po wyjściu z rozprawy ani poseł, ani jego żona nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.

Przypomnijmy, że w tym samym sądzie toczy się sprawa rozwodowa państwa Zbonikowskich. Z pozwem o rozwiązanie małżeństwa wystąpiła żona, która podejrzewa posła o niewierność. Dowodem na zdradę miały być specjalnie przebadane majtki polityka, na których wykryto kobiece DNA, należące do asystentki parlamentarzysty PiS.

Zobacz: Zbigniew Boniek po zamachach w Nicei: Robienie z Europy Eurabi mnie w.....a

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: