WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Owsiak o rezygnacji TVP z organizacji finału WOŚP: "Nikt nie przeczytał prośby"

Owsiak o rezygnacji TVP z organizacji finału WOŚP: "Nikt nie przeczytał prośby"

17.10.2016, godz. 16:28
Jurek Owsiak odchodzi z Trójki
Odejście to protest przeciwko zmianom foto: © AKPA

Jurek Owsiak wyjaśnia powody rezygnacji TVP z transmisji 25. finału WOŚP. Dotychczas wszystkie Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy emitowane były na kanale Telewizji Polskiej. Dlaczego doszło do zakończenia współpracy WOŚP z TVP? Zbliżający się finał WOŚP, zaplanowany na 15 stycznia 2017 roku, obejrzymy na antenie TVN.

TVP nie wyemituje 25. finału WOŚP. Taką informację przekazał Jurek Owsiak 17 października podczas bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób. 25. finał WOŚP obejrzymy na antenie TVN. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaznaczył, że jego organizacja nie zaniecha współpracy z innymi stacjami. Dlaczego Telewizja Polska zrezygnowała ze wspierania działań WOŚP? Nie od dzisiaj wiadomo, że działania Jurka Owsiaka nie podobają się aktualnym władzom. Podczas ubiegłorocznego finału jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pięta na Twitterze groził nawet funkcjonariuszom służb publicznych słowami: jeśli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby. Spór Owsiaka z PiS-sem zaostrzał się, ale mimo to w 2016 roku kwota ze zbiórki przekroczyła dotychczasowy rekord osiągając 72 696 501,53 złotych. Wszystko zostało przeznaczone na leczenie pediatryczne oraz na opiekę nad seniorami. Jerzy Owsiak z powodu zaostrzonego konfliktu z obecnymi władzami już w czerwcu tego roku odszedł z radiowej Trójki, z którą współpracował przez 25 lat. W lipcu 2016r. odbyła się inna impreza masowa, organizowana również przez Jurka Owsiaka - Woodstock. Wtedy także musiał walczyć z nagonką w mediach, gdy wydarzenie to zostało przypisane do "imprezy masowej o podwyższonym ryzyku". To spowodowało, że organizatorzy musieli wprowadzić znaczne zmiany w organizacji, a w wielu mediach pojawiały się podejrzenia, że to będzie już ostatni Woodstock.

Jurek Owsiak o rezygnacji TVP ze wspierania 25. finału WOŚP

Tuż po przekazaniu informacji o tym, że 25. finał WOŚP będzie transmitowany przede wszystkim w TVN-ie, Jurek Owsiak umieścił na Facebooku wpis, w którym krótko wyjaśnił przyczyny braku kontynuacji współpracy z TVP. Jak sugeruje prezes WOŚP, Telewizja Polska nie przeczytała nawet prośby wysłanej przez fundację.

- A wracając do Telewizji Narodowej, to szkoda, że po 24 latach tworzenia najpiękniejszej akcji dobroczynnej na świecie, nikt z tej instytucji nawet nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać prośbę, którą do nich wystosowaliśmy. Odpowiedział za to TVN i z nimi będziemy grali - czytamy na Facebooku Jurka Owsiaka.

ZOBACZ: Owsiak WYŚMIEWA Pawłowicz! Posłanka mówi jak Chruszczow?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: