WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Papież odleciał i podziękował prezydentowi. Co napisał do Dudy?

Papież odleciał i podziękował prezydentowi. Co napisał do Dudy?

01.08.2016, godz. 08:38
Agata Duda w Krakowie
foto: EAST NEWS

Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca. W niedzielę papież odleciał, chociaż z opóźnieniem, do Włoch. Zdążył też nadać depeszę do prezydenta Andrzeja Dudy, któremu podziękował za przyjęcie w Polsce. Prezydentowi i pierwszej damie podziękowała też młodzież zgromadzona na ŚDM. Para prezydencka odwdzięczyła się tym samym.

Papież Franciszek podziękował Dudzie w specjalnej depeszy. Jak napisał szczerze dziękuje za miłe przyjęcie i gościnę: - W chwili, gdy wyruszam z Polski w drogę powrotną do Rzymu pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność Jego Ekscelencji i całemu narodowi polskiemu za hojne przyjęcie i gościnność - cytuje treść depeszy rozesłanej przez watykańskie biuro prasowe gosc.pl. Papież dodał też: - Ponownie zapewniam o mych modlitwach o pokój i dobrobyt narodu i proszę o obfite Boże błogosławieństwo dla was wszystkich. Istnieje zwyczaj, że depesze z pozdrowieniami papież wysyła także do przywódców krajów, nad terenami których przelatuje.

Swoje podziękowanie dla prezydenta i jego żony przekazała też młodzież. Na Twitterze można znaleźć nagranie, na którym widać jak jedna z dziewczyn ciepło pozdrawia Andrzeja Dudę i jego żonę.


Prezydent także podziękował młodzieży za ich obecność na Światowych Dniach Młodzieży, szczególnie wolontariuszom, którzy zaangażowali się w ŚDM. Prezydent z żoną nagrali specjalny filmik: - Drodzy wolontariusze ŚDM były dla was wspaniałym przeżyciem, ale i okresem ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że wszyscy pielgrzymi, którzy przyjechali do Polski docenili wasze zaangażowanie, życzliwość, uśmiech. (...) Jestem z was dumny - mówi w nagraniu prezydent Duda. I podkreśla, że dziękuje wszystkim uczestnikom tych szczególnych dni. - Dziękuję wszystkim tym, którzy uczestniczyli w przygotowaniach tego święta (...), a także pielgrzymom, którzy odwiedzili Polskę.Źródło: Aleksandra Jaros
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: