WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Para prezydencka i premier ZŁOŻYLI życzenia na Dzień Matki [ZOBACZ]

Para prezydencka i premier ZŁOŻYLI życzenia na Dzień Matki [ZOBACZ]

26.05.2017, godz. 10:13
Andrzej Duda, Agata Duda
foto: EAST NEWS

Dziś obchodzimy jednej z najważniejszych dni w roku, czyli Dzień Matki. O święcie mam nie zapomnieli też politycy. Życzenia dla wszystkich matek złożyła pierwsza para: Andrzej Duda i Agata Duda, premier Beata Szydło, marszałek Sejmu Marek Kuchciński i inni politycy. Niektórzy pochwalili się też zdjęciami swoich matek.

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą uczcili Dzień Matki. Na oficjalnej stronie prezydenta pojawił się list skierowany do wszystkich mam: - Szanowne Panie, Drogie Mamy! Z okazji dzisiejszego święta składamy Paniom serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Dziękujemy za wspaniały codzienny wysiłek, który podejmują Panie dla swoich dzieci. Dziękujemy za troskę o ich zdrowie, edukację i dobre wychowanie - zaczęli list. Wspomnieli też, że sami znają i rozumieją troski rodziców o swoje dzieci, mają przecież córkę: -  Znając z własnego doświadczenia trud rodzicielski, życzymy Paniom wielu sił, cierpliwości, spokoju i pogody ducha na każdy dzień. Dzieci to wielka radość, ale i wielka odpowiedzialność. Wielkie szczęście, ale i wielkie zadanie. Wielkie wyrzeczenia, ale i wielka satysfakcja. Właściwie wszystko, co związane z dziećmi, wydaje się wielkie – nawet kiedy one same są jeszcze małe.

Dudowie wspomnieli także, że wiedzą, co oznacza posiadanie dorosłych dzieci, przecież ich córka Kinga to już poważna osoba, młoda kobieta, studentka prawa: - Ale też oboje wiemy, jak szybko dzieci dorastają. Dlatego życzymy Paniom, by te już dorosłe dzieci były dla Pań prawdziwą pociechą i powodem do dumy. Niech odwdzięczają się swoim matkom troskliwością i opieką, a przede wszystkim częstymi spotkaniami i rozmowami. Prezydent i pierwsza dama nie zapomnieli też podziękować, za kolejne pokolenia rodaków: - W Dniu Matki chcemy też wyrazić wdzięczność za ten bezcenny skarb, jakim dla naszej Ojczyzny są nowe pokolenia Polaków. To dzięki nim nasz naród może trwać.

Zobacz: Prezydent Duda rozmawiał z Trumpem. O czym?

Premier Beata Szydło złożyła życzenia, które w postaci nagrania zostało opublikowane  na Twitterze. Szydło jest matką dwóch synów: Tymoteusza, który jutro zostanie księdzem i Błazeja, studenta medycyny.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński:

O mamie nie zapomniał też prezydent Słupska, Robert Biedroń, który pochwalił się w sieci zdjęciem z ukochaną mamą:

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: