WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Para prezydencka pomaga 14-letniemu sportowcomi, który stracił w wypadku nogi

Para prezydencka pomaga 14-letniemu sportowcomi, który stracił w wypadku nogi

12.11.2016, godz. 11:40
Para prezydencka #drużynabłażeja
foto: Printscreen Twitter

Piękny gest prezydenckiej pary. Agata i Andrzej Duda dołączyli do akcji #drużynabłażeja, czyli do pomocy 14-letniemu sportowcowi, który stracił w wypadku obie nogi.

Andrzej Duda wraz z małżonką dołączył do internetowej akcji oznaczanej hasztagiem #drużynabłażeja. Zdjęcie pary prezydenckiej z transparentem z tym właśnie hasłem zostało umieszczone na Twitterze. Tym samym prezydent Polski wraz z żoną zaangażowali się w pomoc 14-leniemu sportowcowi, który w wypadku stracił mowa. Konkretnie chodzi o 14-letniego Błażeja Cymermana z Józefowa pod Warszawą. Chłopiec jadąc rowerem na trening, wpadł pod pociąg. Nastolatek cudem przeżył, ale stracił obie nogi. Teraz czeka go powrót do normalnego życia. Błażej bez pomocy innych sobie nie poradzi. Potrzebuje wartych 200 tys. złotych protez.

Drużyna Błażeja. Gdy chłopiec leżał jeszcze w szpitalu jego wujek założył na Facebooku profil o nazwie Drużyna Błażeja. Wszystko po to, by dopingować 14-latka do walki o życie. Ta spontaniczna akcja oraz historia Błażeja poruszyła tysiące internautów.

- Chodzi o żeby, jak najwięcej ludzi zobaczyło Błażeja, żeby zobaczyło, że walczy i liczy na pomoc – słowa wujka Błażeja, Ireneusza Stawińskiego, przytacza portalnews.pl.

ZOBACZ: Pociąg obciął nogi młodemu piłkarzowi. POTRZEBNA POMOC!

Losem Błażeja Cymermana przyejęła się również para prezydencka. Na Twitterze Andrzej Duda umieścił taki wpis:

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: