WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Para prezydencka rozdała dary uchodźcom. Piękny gest Andrzeja Dudy i Agaty Dudy [ZDJĘCIA]

Para prezydencka rozdała dary uchodźcom. Piękny gest Andrzeja Dudy i Agaty Dudy [ZDJĘCIA]

08.11.2016, godz. 11:34
Para prezydencka rozdała dary uchodźcom
foto:

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wybrał się z wizytą do Jordanii. Ale nie tylko oficjalne spotkania z władzami i parą królewską na czele znalazły się w grafiku pary prezydenckiej. Dudowie w ramach akcji Caritas spotkali się z potrzebującymi, uchodźcom z Iraku i Syrii rozdawali koce i śpiwory.

W czasie trzydniowej wizyty prezydenta i jego żony w Jordanii, pierwsza para znalazła czas dla najbardziej potrzebujących. W poniedziałek Andrzej Duda i Agata Duda udali się do centrum jordańskiego Caritas w Ammanie. Tam spotkali się z uchodźcami z pogrążonych w wojnach krajów: Iraku i Syrii. Pierwsza para niczym prawdziwi wolontariusze rozdawała potrzebującym uchodźcom koce i śpiwory. - To wspólny z Fundacją SOS dla Życia i prezydentem Panamy Juanem Carlosem Varelą projekt pomocy humanitarnej - wyjaśnił prezydencki minister Krzysztof Szczerski i dodał, że oprócz koców i śpiworów do potrzebujących trafiły ubrania i mleko w proszku. Oprócz uchodźców pomoc od Caritas otrzymali też ubocy Jordańczycy, w sumie aż 800 osób otrzymało wsparcie.

Para prezydencka Agata Duda i Andrzej Duda, uwijała się w siedzibie Caritas i pracowała pełną parą. Oboje roznosili koce i śpiwory, ale też rozmawiali z uchodźcami. Oprócz materialnego wsparcia pierwsza para rozmawiała z potrzebującymi, darzyła dobrym słowem i ciepłym uśmiechem.

Zobacz: Tak dzieci kochają pierwszą damę! UROCZE zdjęcia [GALERIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: