WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Para prezydencka w Meksyku [ZDJĘCIA]

Para prezydencka w Meksyku [ZDJĘCIA]

24.04.2017, godz. 10:00
Andrzej Duda, Agata Duda
foto: EAST NEWS

Prezydent Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką przebywa obecnie w Meksyku. Oficjalnie wizyta rozpoczęła się w niedzielę, natomiast to w poniedziałek ma dojść do spotkania z prezydentem Meksyku Enrique Peña Nieto oraz merem Miasta Meksyk. Z prezydentem do Meksyku przybyła grupa polskich przedsiębiorców, przedstawiciele ministerstw, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Podpisanych ma zostać kilkanaście umów dwustronnych, m.in. o współpracy gospodarczej czy też wspieraniu wzajemnych inwestycji. Co ciekawe, Duda jest pierwszym prezydentem RP, który zdecydował się odwiedzić Meksyk.

W pierwszym dniu wizyty w Meksyku prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią. Podczas uroczystości w ambasadzie RP w stolicy Meksyku prezydent wręczył odznaczenia zasłużonym przedstawicielom społeczności polskiej w tym kraju. Prezydent dziękował wyróżnionym za budowanie pozytywnego wizerunku Polski.

 

 

Prezydent z małżonką wzięli udział w uroczystości z okazji Święta Bożego Miłosierdzia w miejscowym sanktuarium, a wcześniej spotkali się z biskupami i pallotynami:

 

 

To pierwsza w historii wizyta polskiego prezydenta w Meksyku; w 2018 r. Polska i Meksyk będą obchodzić 90. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych:

 

 

Zobacz także: Seksposeł chce zabrać żonie 100 000 zł

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: