WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Para prezydencka wzięła udział w Szlachetnej Paczce ZDJĘCIA

Para prezydencka wzięła udział w Szlachetnej Paczce ZDJĘCIA

25.11.2016, godz. 08:24
Andrzej Duda, Agata Duda
foto: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czas pomyśleć o prezentach dla bliskich, ale też o włączeniu się w akcje pomocy dla potrzebujących. Tak jak prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą Dudą, którzy już wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Zapakowali paczkę świąteczną dla samotnej matki i jej dzieci. Paczka została przekazana wolontariuszom organizującym akcję. - Szlachetna Paczka jednoczy Polaków. Uczy dawania innym, czucia się potrzebnym. Uczy tworzenia prawdziwej wspólnoty. Poprzez wspieranie innych, sami stajemy się lepsi – powiedział Andrzej Duda.

Szlachetna Paczka to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna, w którą od kilku lat angażuje się wiele osób. Także tych znanych. W tym roku po raz kolejny w akcji charytatywnej udział wzięła pierwsza para. Andrzej Duda i Agata Duda zapakowali świąteczną paczkę dla samotnej matki. Paczka trafi do kobiety przez świętami. -  Rodziny, które wspieramy w ramach Szlachetnej Paczki, to rodziny bohaterskie, które starają się radzić sobie z trudnościami. Są w sytuacji niezawinionej biedy, spowodowanej chorobami lub niepełnosprawnością i próbują z tej biedy wyjść - mówiła Ewa Babicka ze stowarzyszenia organizującego Szlachetną Paczkę, podaje tvp.info.pl. Nic dziwnego, że prezydent wraz z żoną włączą się w pomoc potrzebującym. Oboje chętnie biorą udział w takich akcjach. Choćby niedawno, w czasie wizyty w Jordanii, gdzie w centrum Caritas rozdawali uchodźcom żywność i koce.

W zeszłym roku para prezydencka również brała udział w Szlachetnej Paczce. Wtedy pierwsza dama zachwyciła stylizacją. Miała na sobie czarną skórzaną kurtkę i czarne spodnie, a do całości dobrała kolorową apaszkę. Wczoraj także wyglądała rewelacyjnie w jasnoróżowym kostiumie.

Zobacz: Para prezydencka rozdała dary uchodźcom. Piękny gest Andrzeja Dudy i Agaty Dudy [ZDJĘCIA]

Źródło: Michał Kozłowski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: