WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Para prezydencka złożyła życzenia dzieciom. Agata Duda zacytowała wiersz swojego taty ZOBACZ

Para prezydencka złożyła życzenia dzieciom. Agata Duda zacytowała wiersz swojego taty ZOBACZ

01.06.2017, godz. 13:46
Andrzej Duda Agata Duda
foto: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Dzień Dziecka obchodzony był dziś także w Pałacu Prezydenckim. Pierwsza para: Andrzej Duda i Agata Duda zaprosiła do siebie najmłodszych. Dzieci wzięły udział w grze terenowej i obejrzały przedstawienie. Pan prezydent złożył najmłodszym życzenia z okazji ich święta, a pani prezydentowa zacytowała wiersz swojego taty.

W Pałacu Prezydenckim już po raz kolejny obchodzony był Dzień Dziecka. Tłum maluchów odwiedził parę prezydencką. Dzieci wzięły udział w zabawie: Dziecięce odkrycia w Pałacu Prezydenckim – śladami historii i współczesności, a także podziwiały występy dorosłych w przedstawieniu pod tytułem "Legendy Warszawskie”. Nie zabrakło też życzeń od prezydenta i pierwszej damy. Andrzej Duda życzył dzieciom wiele miłości, uśmiechu i tego, by realizowały swoje marzenia. Powiedział, że być może wśród zebranych dzieci jest przyszły prezydent lub pani prezydent. Agata Duda specjalnie dla dzieci zacytowała wiersz swojego ojca Juliana Kornhausera, poety. - Dzieci są mądrzejsze od nas. Wiedzą wszystko nawet nic ma dla nich barwę kasztana. Widzą góry gdzie my ich nie widzimy. Morza pluszczą kiedy nic nie słychać. Przez ich koślawe ząbki przedzierają się słowa nie znane nikomu. Za brudnymi paznokciami czai się strach i niewysłowiona przygoda. Kiedy biegną ich za duże buciki rechoczą a włosy przylepiają się do wiatru. Kiedy milczą w ich oczach jest tyle dorosłej tęsknoty. Wspinają się na palce żeby dotknąć czego nie wolno. Próbują zapasów z zakazami żeby móc odróżnić żart od lęku. Czasem leżą cicho na podłodze wypowiadają dziwne zaklęcia. Wtedy szklanka spada ze stołu otwiera się okno i kredka wolno sunie po białej tapecie.

Na Dniu Dziecka w Pałacu gościły dzieci reprezentujące: Szkołę Podstawowej nr 2 w Łowiczu, Szkołę Podstawową w Jaksicach, k. Miechowa, Katolicką Fundację Dzieciom przy Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, Dom Dziecka w Wojsławicach, Szkoły Podstawowe z Białej Podlaskiej, Świetlicę Arka Fundacja Dzieci na warszawskiej Pradze Północ, Rodziny wielodzietne Zespół „100 uśmiechów”, reprezentujący Polonię z Litwy.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: