WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Partia Petru może stracić MILIONY! Jest komentarz Nowoczesnej

Partia Petru może stracić MILIONY! Jest komentarz Nowoczesnej

18.07.2016, godz. 17:01
Ryszard Petru
Ryszard Petru foto: Super Express

Czarne chmury zebrały się nad Ryszardem Petru i jego partią. Jak dowiedziało się radio ZET, partia Petru może stracić grube miliony. A wszystko przez to, że Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Nowoczesnej. Oznacza to, że Petru i jego ludzie mogą pożegnać się ze zwrotem kosztów kampanii wyborczej.

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe Nowoczesnej, które miało być podstawą do otrzymania przez partię zwrotu kosztów kampanii wyborczej. O kilka milionów złotych może też zostać pomniejszona subwencja, która należy się Nowoczesnej, podaje radio ZET. Dlaczego Państwowa Komisja Wyborcza uznała, że sprawozdanie finansowe partii Ryszarda Petru trzeba odrzucić? Chodzi o to, że jak podaje PKW w swojej decyzji, Nowoczesna miała dopuścić się nieprawidłowości w sposobie przelewania pieniędzy. Nowoczesna miała z rachunku partii przelać około  2 miliony zł na konto komitetu wyborczego, zamiast na konto funduszu wyborczego partii i stąd na konto komitetu, bo taka właśnie powinna być kolejność przepływu pieniędzy. "Państwowej Komisji Wyborczej wyjaśnieniach wskazał, że przekazanie tych środków Komitetowi przez partię Nowoczesna Ryszarda Petru było efektem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności oraz zmęczenia i działania pod wpływem stresu przez osobę dokonującą elektronicznego przelewu środków, które miały być przekazane na Fundusz Wyborczy. Osoba ta 3 omyłkowo jako adresata przelewu wskazała Komitet Wyborczy, a nie Fundusz Wyborczy partii Nowoczesna Ryszarda Petru" czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie PKW. To sprawiło, że całe sprawozdanie zostało odrzucone.

W związku z tym Nowoczesna wydała oświadczenie, w którym wskazuje, że naruszenie, którego dopuściła się Nowoczesna powinno być potraktowane jedynie jako uchybienie, bo było wynikiem pomyłki.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: