WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pawłowicz zdradziła, kto "upoważnił" PiS do odrzucenia projektu ustawy antyaborcyjnej?

Pawłowicz zdradziła, kto "upoważnił" PiS do odrzucenia projektu ustawy antyaborcyjnej?

06.10.2016, godz. 13:48
Krystyna Pawłowicz w Sejmie
foto: EAST NEWS

W środę Prawo i Sprawiedliwość podczas obrad sejmowej komisji zdecydowało, że obywatelski projekt zaostrzający prawo aborcyjne powinien zostać odrzucony. Decyzję tę wprowadzili w życie podczas czwartkowego głosowania. Krystyna Pawłowicz na swoim Facebooku wskazała, co miało wpływ na taką decyzję partii rządzącej. Według posłanki do odrzucenia projektu jej partię "upoważnił Episkopat".

Jak napisała w swoim poście na FB: - Ponieważ PIS, popierając ideę możliwie pełnej ochrony życia, nie popierał karania kobiet, oraz biorąc pod uwagę dezorientację wielu co do treści OBYWATELSKIEGO projektu antyaborcyjnego, podtrzymywaną i rozdmuchiwaną przez środowiska lewackie, dla organizowania politycznych, antyrządowych akcji, jak też uwzględniając dzisiejszy, popołudniowy komunikat Episkopatu dystansujący się od projektu ustawy przewidującego karanie kobiet - PIS odrzucił w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka projekt społeczny wywołujący zamieszanie. PIS wkrótce przedstawi WŁASNY projekt ustawy wyłączający 90% obecnych aborcji i karanie kobiet,oraz przewidujący osłony dla kobiet w trudnych sytuacjach. Środowiskom lewackim i PO nie uda się przykrycie ich afer i korupcji, afer reprywatyzacyjnych w Polsce oraz wyrządzonych w Polsce szkód. Z ochrony życia nie rezygnujemy.

 

Jeszcze dobitniej wyraziła się w jednym z komentarzy, pisząc: - Nie jestem za zabijaniem dzieci, będzie projekt PiS-u. Episkopat dzisiejszym swym popołudniowym komunikatem upoważnił nas do odrzucenia projektu przewidującego karalność kobiet. PiS zgłosi własny projekt wyłączający aborcję ze względów eugenicznych/ tj.98% wszystkich aborcji/ i nie przewidujący kar dla kobiet, które to zapisy wprowadziły wiele zamieszania i strachu.

Zobacz także: Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: