WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Petru dosadnie o konferencji prok. Pasionka: Obrzydliwe

Petru dosadnie o konferencji prok. Pasionka: Obrzydliwe

02.06.2017, godz. 12:36
Ryszard Petru
Ryszard Petru foto: EAST NEWS

Ryszard Petru gościł w czwartkowy wieczór w studiu TVN24 u Moniki Olejnik. Jednym z tematów rozmowy była konferencja prasowa prok. Marka Pasionka, który mówił o nieprawidłowościach wykrytych w czasie ekshumacji smoleńskich. Lider Nowoczesnej stwierdził bezkompromisowo, że to, w jakiej formie prokurator Marek Pasionek mówił o ekshumacjach jest „obrzydliwe”. W jego opinii była premier Ewa Kopacz powinna „wyjaśnić popełnione błędy”, jednak z drugiej strony dodał, że w tym przypadku mamy do czynienia z „tańcem na otwartych trumnach smoleńskich”.

Informacje o nieprawidłowościach (np. fragmenty dwóch innych ciał w grobie ś.p. Lecha Kaczyńskiego), które podał na konferencji prasowej prok. Pasionek, lider Nowoczesnej skwitował słowami: - My jako Polacy, patrzymy wstecz i nie pozwala nam to ruszyć do przodu. Błędy były, oczekiwałbym wyjaśnień. Oczekiwałbym od PO uderzenia się w piersi i wytłumaczenia.

Jak stwierdził Petru,  od 7 lat mamy„permanentną debatę smoleńską i nie możemy skończyć żałoby”, po czym skonstatował: – Te ekshumacje miały udowodnić zamach, rozumiem, że nie znaleziono na to dowodów. Dlaczego wrak jest ciągle na terenie Rosji. Obiecali że w trimiga go ściągną. PiS jest tak samo bałaganiarski jak poprzedni rząd. Można państwo polskie zorganizować dużo lepiej za te same pieniądze. Przy tej okazji zwrócił się do rządu z pytaniem, dlaczego wrak tupolewa wciąż jest na terytorium Rosji. Przypomniał, że wielokrotnie rząd zapowiadał jak najszybsze odzyskanie wraku, a od półtora roku nie udało się tego dokonać.

 

 

Według Petru, Jarosław Kaczyński „celowo powoduje, organizując miesięcznice, że rozdrapujemy te rany”. Na koniec dodał filozoficznie: – A takie permanentne rozdrapywanie ran prowadzi do gangreny. Smoleńsk nas dzieli, a taka wielka tragedia powinna łączyć.

Zobacz także: Michał Boni ZE ŁZAMI W OCZACH mówi o Smoleńsku [WIDEO]

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: