WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Petru OSTRO: To jest państwo sowieckie

Petru OSTRO: To jest państwo sowieckie

18.08.2016, godz. 21:04
Ryszard Petru
Ryszard Petru foto: Super Express

Ryszard Petru był gościem programu "Fakty po Faktach". Jednym z tematów była sprawa śledztwa prowadzonego w sprawie prezesa  Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Petru to nic innego, jak działanie prokuratury na zlecenie Zbigniewa Ziobry.

Ryszard Petru nie szczędził ostrych słów dotyczących Prawa i Sprawiedliwości. A poszło o śledztwo prokuratorski  sprawie Andrzeja Rzeplińskiego. W czwartek pojawiła się wiadomość, że prokuratura w Katowicach rozpoczęła śledztwa w sprawie Rzeplińskiego, chodzi o to, że nie dopuszcza on do orzekania trzech sędziów wybranych przez nowy Sejm. Lider Nowoczesnej stwierdził, że takie działania przypominają mu działania państwa sowieckiego: - To jest już tak naprawdę państwo sowieckie, w którym wykonywane są polecenia centrum partyjnego, czyli głównej partii która rządzi, a prokuratura jest na posyłki - mówił oburzony. I dodał: - Jeżeli okazałoby się, że w przypadku prezesa Rzeplińskiego prokuratura i cały system sądownictwa szybko podejmuje działania, a okaże się, że prokuratura działa na zlecenie PiS. To... Podejrzewam, że to jest działanie na zlecenie Zbigniewa Ziobry czy kogoś innego związanego z PiS-em - ocenił I podkreślił, że nie ma jednak dowodów żeby to udowodnić.

- Apeluję do polityków PiS-u o opamiętanie, żeby nie tworzyli systemu sowieckiego w Polsce, gdzie prokuratura działa pod dyktando ministra sprawiedliwości, który jest politrukiem - zwrócił uwagę Petru.

Zobacz: Kalita szczerze o chorobie: To jak zderzenie z pociągiem

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: