WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Petru prezentuję listę "40 Misiewiczów"

Petru prezentuję listę "40 Misiewiczów"

16.09.2016, godz. 10:15
Ryszard Petru
Ryszard Petru foto: EAST NEWS

Ryszard Petru przedstawił na konferencji prasowej listę "40 Misiewiczów", czyli osób, które dzięki powiązaniom z politykami rządzącego Prawa i Sprawiedliwości dostali pracę w spółkach państwowych. Jak mówił Petru: - Skala korupcji, kolesiostwa, nepotyzmu, które rozlały się w Polsce w ostatnich 10 miesiącach dawno nie była widziana. Ponadto na Twitterze powstał hashtag #Misiewicze, który prezentował sylwetki różnych bohaterów z listy.

 

Jak stwierdził na konferencji Petru: - Wiele z tych osób nie ma jakichkolwiek kompetencji do zasiadania w tych ciałach, do których zostali powołani (...). Ich niekompetencja może oznaczać działanie na szkodę spółek, do których zostali oni powołani. Jak ocenił, nie jest możliwe, by Jarosław Kaczyński, czy premier Szydło nie wiedzieli wcześniej o takich nieprawidłowościach i dlatego są współwinni takiej sytuacji. Zaznaczył, że dymisja Dawida Jackiewicza nie oznacza, że na kierownicze stanowiska w spółkach SP nie zostaną powołane nowe osoby według takiego samego klucza.

Wśród 40 osób, poza Bartłomiejem Misiewiczem znalazły się m.in.: Janina Gos (bliska przyjaciółka Kaczyńskiego), Zdzisława Filipa (kolega Szydło z podstawówki), Andrzeja Grządziela (ojciec makijażystki prezesa PiS) czy też Grzegorza Kuczyńskiego (prawnika, który reprezentował najważniejszych polityków PiS w ich sprawach sądowych).

Ponadto pod hashtgiem #Miesiewicze Adam Kądziela, lider młodzieżówki Nowoczesnej umieszczał posty takie jak np. ...:

 


... lub też:

 

 

Hashtag zyskał na popularności, jednak, jak wskazał internauta, pojawiały się w nim również błędy takie jak:

 

 

Zobacz także: Nocny sąd nad ministrem Jackiewiczem [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: