WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Petru: W Warszawie Nowoczesna wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich

Petru: W Warszawie Nowoczesna wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich

08.09.2016, godz. 10:38
Ryszard Petru
foto: Super Express

Jak już informowaliśmy, stowarzyszenie "Oburzeni" złożyło wniosek o odwołanie ze stanowiska prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nawet, jeśli HGW dotrwa do końca kadencji, to złożyła już deklarację, że nie będzie więcej kandydować. W związku z tym pojawiają się już spekulacje nazwiskami, kto miałby ją zastąpić. Przebywający w Krynicy Górskiej Ryszard Petru zapowiedział, że jego ugrupowanie zamierza wystawić własnego kandydata na prezydenta Warszawy w najbliższych wyborach samorządowych tak jak "każda masowa partia".

 


Choć spekulowało się, że w wyborach samorządowych jest możliwe wystawienie wspólnego kandydata przez PO i Nowoczesną, to Petru w Warszawie taki wariant odrzuca. Jak mówił: - W przypadku Warszawy moja deklaracja w stronę Platformy jest taka, że będziemy startować niezależnie. Ale gdyby doszło do sytuacji, że w drugiej turze nasz kandydat spotyka się z kandydatem PiS, to oczekujemy wsparcia PO. Gdyby się natomiast okazało, że do drugiej tury wchodzi kandydat Platformy - w co wątpię - to będziemy mogli wtedy go poprzeć, by nie wygrał PiS. Na zasadzie porozumienia ponad podziałami w ważnych sprawach dla Polski.

Zaznaczył jednocześnie, że nie we wszystkich dużych miastach Nowoczesnej uda się samodzielnie wystawić kandydata. Jak przyznał: - Są miejsca gdzie jesteśmy skłonni szukać rozwiązania pragmatycznego, żeby ten kandydat był wspólny.

Petru podkreślił, że jego ugrupowanie liczy 4 tys. członków, którzy są obecni we wszystkich regionach kraju i w większości powiatów, jednak to wciąż zbyt mało i dążą do tego, aby w szeregach Nowoczesnej było ok. 10 członków. Dodał jednak, że nie planują robić szerokiej rekturacji: - Zgłasza się wiele osób, np. całe koła z innych ugrupowań, których już na przykład nie ma, lub które znikają. Takich sytuacji staramy się jednak unikać.

Zobacz także: CZARNE CHMURY nad Gronkiewicz-Waltz! Złożono wniosek o referendum w sprawie jej odwołania


Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: