WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Petru wyciąga łapę po kasę od Polaków!

Petru wyciąga łapę po kasę od Polaków!

09.09.2016, godz. 09:52
Ryszard Petru
foto: EAST NEWS

Zwykle mówi się, że dostanie się do Sejmu i załatwienie sobie subwencji budżetowych zapewnia partii godne wsparcie finansowe i spokój na całą kadencję. Najwyraźniej jednak nie jest to takie oczywiste, skoro (nota bene bardzo majętny) lider Nowoczesnej, Ryszard Petru zaapelował na swoim Facebooku do Polaków o wsparcie finansowe. Jak napisał, prosi o "dychę" miesięcznie, gdyż "nie jest łatwo". Jak uzasadniał "10 zł to w miarę niewielka kwota, równowartość średniej ceny kawy w restauracji”.


Dziękując za wsparcie z kampanii wyborczej Petru napisał: - Możecie pomóc po raz kolejny. Przeznaczając 10 zł miesięcznie na wsparcie Nowoczesnej, dajecie nam środki i możliwość do dalszych działań: organizacji konsultacji, ekspertyz, edukacji obywatelskiej i poprzez budowę struktur, docierania do coraz szerszych grup społeczeństwa z wizją lepiej zorganizowanej, rozwijającej się i szanowanej na świecie Polski.

Następnie lider Nowoczesnej przedstawił ciężkie warunki, w jakich muszą funkcjonować: - Nie mamy wsparcia Spółek Skarbu Państwa ani gigantycznych budżetów, jakimi dysponują dwie największe partie polityczne. Mamy za to upór i determinację. Łatwo nie jest, co każdy widzi. Jednak nie marnujemy czasu.
Złożyliśmy 19 projektów ustaw, zorganizowaliśmy sieć ekspercką liczącą prawie 3,5 tys. osób, za nami kilkadziesiąt konsultacji społecznych, udział w demonstracjach i ponad 100 tysięcy podpisów zebranych przez naszych działaczy w obronie Konstytucji. Nasi posłowie i posłanki należą do najaktywniejszych w parlamencie.

Na koniec argumentuje: - 10 zł to w miarę niewielka kwota, równowartość średniej ceny kawy w restauracji. Dla części społeczeństwa to nadal bardzo dużo. Dla jednych i drugich rzetelnie pracujemy. Z niewielkich kwot, przekazywanych przez tysiące Polaków, zdeterminowanych by zakończyć niszczenie kraju i dzielenie ludzi, stworzymy skuteczne narzędzie do pracy nad lepszą Polską.

Całość okraszona została filmem:

 

Zobacz także: Petru: W Warszawie Nowoczesna wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: