WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Petru wyciąga łapę po kasę od Polaków!

Petru wyciąga łapę po kasę od Polaków!

09.09.2016, godz. 09:52
Ryszard Petru
foto: EAST NEWS

Zwykle mówi się, że dostanie się do Sejmu i załatwienie sobie subwencji budżetowych zapewnia partii godne wsparcie finansowe i spokój na całą kadencję. Najwyraźniej jednak nie jest to takie oczywiste, skoro (nota bene bardzo majętny) lider Nowoczesnej, Ryszard Petru zaapelował na swoim Facebooku do Polaków o wsparcie finansowe. Jak napisał, prosi o "dychę" miesięcznie, gdyż "nie jest łatwo". Jak uzasadniał "10 zł to w miarę niewielka kwota, równowartość średniej ceny kawy w restauracji”.


Dziękując za wsparcie z kampanii wyborczej Petru napisał: - Możecie pomóc po raz kolejny. Przeznaczając 10 zł miesięcznie na wsparcie Nowoczesnej, dajecie nam środki i możliwość do dalszych działań: organizacji konsultacji, ekspertyz, edukacji obywatelskiej i poprzez budowę struktur, docierania do coraz szerszych grup społeczeństwa z wizją lepiej zorganizowanej, rozwijającej się i szanowanej na świecie Polski.

Następnie lider Nowoczesnej przedstawił ciężkie warunki, w jakich muszą funkcjonować: - Nie mamy wsparcia Spółek Skarbu Państwa ani gigantycznych budżetów, jakimi dysponują dwie największe partie polityczne. Mamy za to upór i determinację. Łatwo nie jest, co każdy widzi. Jednak nie marnujemy czasu.
Złożyliśmy 19 projektów ustaw, zorganizowaliśmy sieć ekspercką liczącą prawie 3,5 tys. osób, za nami kilkadziesiąt konsultacji społecznych, udział w demonstracjach i ponad 100 tysięcy podpisów zebranych przez naszych działaczy w obronie Konstytucji. Nasi posłowie i posłanki należą do najaktywniejszych w parlamencie.

Na koniec argumentuje: - 10 zł to w miarę niewielka kwota, równowartość średniej ceny kawy w restauracji. Dla części społeczeństwa to nadal bardzo dużo. Dla jednych i drugich rzetelnie pracujemy. Z niewielkich kwot, przekazywanych przez tysiące Polaków, zdeterminowanych by zakończyć niszczenie kraju i dzielenie ludzi, stworzymy skuteczne narzędzie do pracy nad lepszą Polską.

Całość okraszona została filmem:

 

Zobacz także: Petru: W Warszawie Nowoczesna wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: