WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Petru zarobił 70 000 zł na garniturach

Petru zarobił 70 000 zł na garniturach

17.10.2016, godz. 05:00
Petru zarobił 70 000 zł na garniturach
Rzyszrd Petru foto: Super Express

Oto dlaczego lider Nowoczesnej Ryszard Petru (44 l.) nie jest zawodowym posłem. Polityk zarabia fortunę poza Sejmem. Tylko w radzie nadzorczej odzieżowej firmy "Vistula" zarobił za osiem miesięcy pracy... 70 tys. zł.

Szef Nowoczesnej w radzie nadzorczej "Vistuli", która m.in. produkuje garnitury, zasiadł w połowie kwietnia 2015 r. Jak wynika z raportu rocznego firmy, w zeszłym roku dostał 70 tys. zł. - Ryszard Petru złożył spółce oświadczenie, że spełnia kryteria niezależności zawarte w dokumencie "Dobre praktyki spółek notowanych na GPW" - zapewnia "Vistula". Nowoczesna nie odpisała nam na pytania.

Chcieliśmy zapytać Petru, czy poseł, który chce być zaangażowany w działalność na rzecz wyborców, może zasiadać w takiej spółce, ale Nowoczesna nie odpisała nam na pytania. Swojego lidera broni za to partyjna koleżanka. - Pan Petru nie łamie prawa. Nie jest zawodowym posłem, w związku z tym może prowadzić działalność gospodarczą, której mu nie zakazuje prawo - komentuje nam Katarzyna Lubnauer (47 l.) z Nowoczesnej.

A to niejedyne pieniądze, które Petru zgarnia poza Sejmem. W 2015 roku polityk dostał również pensję za zasiadanie w komisji rewizyjnej w firmie Euco - 7,5 tys. zł. Ale najwięcej, o czym pisaliśmy jakiś czas temu, lider Nowoczesnej zarabia dzięki swojej firmie Ryszard Petru Consulting. W ubiegłym roku Petru zarobił dzięki doradzaniu 589 tys. zł. A jego majątek wynosi ponad 3,5 mln zł.

Zobacz także: HIT sieci! Młody Andrzej Duda na rybach! {NOWE INFORMACJE]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: