WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Petru zarobił 70 000 zł na garniturach

Petru zarobił 70 000 zł na garniturach

17.10.2016, godz. 05:00
Petru zarobił 70 000 zł na garniturach
Rzyszrd Petru foto: Super Express

Oto dlaczego lider Nowoczesnej Ryszard Petru (44 l.) nie jest zawodowym posłem. Polityk zarabia fortunę poza Sejmem. Tylko w radzie nadzorczej odzieżowej firmy "Vistula" zarobił za osiem miesięcy pracy... 70 tys. zł.

Szef Nowoczesnej w radzie nadzorczej "Vistuli", która m.in. produkuje garnitury, zasiadł w połowie kwietnia 2015 r. Jak wynika z raportu rocznego firmy, w zeszłym roku dostał 70 tys. zł. - Ryszard Petru złożył spółce oświadczenie, że spełnia kryteria niezależności zawarte w dokumencie "Dobre praktyki spółek notowanych na GPW" - zapewnia "Vistula". Nowoczesna nie odpisała nam na pytania.

Chcieliśmy zapytać Petru, czy poseł, który chce być zaangażowany w działalność na rzecz wyborców, może zasiadać w takiej spółce, ale Nowoczesna nie odpisała nam na pytania. Swojego lidera broni za to partyjna koleżanka. - Pan Petru nie łamie prawa. Nie jest zawodowym posłem, w związku z tym może prowadzić działalność gospodarczą, której mu nie zakazuje prawo - komentuje nam Katarzyna Lubnauer (47 l.) z Nowoczesnej.

A to niejedyne pieniądze, które Petru zgarnia poza Sejmem. W 2015 roku polityk dostał również pensję za zasiadanie w komisji rewizyjnej w firmie Euco - 7,5 tys. zł. Ale najwięcej, o czym pisaliśmy jakiś czas temu, lider Nowoczesnej zarabia dzięki swojej firmie Ryszard Petru Consulting. W ubiegłym roku Petru zarobił dzięki doradzaniu 589 tys. zł. A jego majątek wynosi ponad 3,5 mln zł.

Zobacz także: HIT sieci! Młody Andrzej Duda na rybach! {NOWE INFORMACJE]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: