WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Petru żebrze o pieniądze nielegalnie

Petru żebrze o pieniądze nielegalnie

07.10.2016, godz. 05:00
Ryszard Petru
Ryszard Petru foto: EAST NEWS

Partia Ryszarda Petru (44 l.) straci grube miliony z subwencji, więc teraz poszukuje pieniędzy na swoją działalność. I to łamiąc prawo. Na jednej z rozsyłanych ulotek prosi o wsparcie kwotą 10 zł. Problem w tym, że robi to poprzez klub poselski, co jest łamaniem przepisów.

E-mail razem z ulotką wysyłany jest z adresu "Ryszard Petru. Nowoczesna": "Zmień kraj. 10 PLN wystarczy. Wspieraj Nowoczesna.org; Niewielka kwota może zmienić wiele". A na dole ulotki podpis: wysłano na zlecenie Klub Poselski Nowoczesna. ul. Wiejska 4/6/8. Warszawa.

Czy klub poselski może zlecać zbieranie i zbierać pieniądze na partię? Pytany przez nas wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (48 l.) kategorycznie wyklucza taką możliwość. - To złamanie przepisów o finansowaniu partii politycznych. Klub poselski dostaje pieniądze z budżetu Kancelarii Sejmu na swoją działalność w Sejmie. Nie może zbierać pieniędzy na działalność partii - mówi nam wicemarszałek Brudziński. Co to na Nowoczesna? Na nasze pytania nie dostaliśmy odpowiedzi do zamknięcia tego numeru.

A to już kolejna wpadka partii Petru w ostatnich dniach. Wskutek błędnego rozliczenia kampanii wyborczej z 2015 r. Nowoczesna jest zmuszona oddać do końca roku 4,6 mln zł subwencji, a także 75 proc. dotacji. A jakby tego mało, po odrzuceniu przez PKW sprawozdania finansowego partii może ona stracić dodatkowo 18 mln zł.

Od Nowoczesnej dostaliśmy oficjalną odpowiedź w sprawie ulotki. Oto ona: "Wysłana ulotka była próbną wersją mailingu, ulotka została wykonana przez firmę na własną rękę, nie była zaakceptowana przez przedstawicieli partii Nowoczesna. Partia Nowoczesna poprosiła agencję o przygotowanie oferty, wysłany mailing był próbną ofertą - nie był uzgadniany z partią. Klub Poselski Nowoczesnej nie był zaangażowany w rozmowy, zlecanie oraz weryfikacje treści ulotki i mailingu. Ostateczna wersja ulotki będzie zweryfikowana i poprawiona. Przekazaliśmy uwagi do agencji"  poinformował nas Marcin Kowalski z Biura Komunikacji Nowoczesnej.

Zobacz: Petru ZNÓW TO ZROBIŁ! Internauci wyśmiewają jego słowa

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: