WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka PIĘKNY gest prezydenta Dudy! Pomógł uczestniczce Powstania Warszawskiego

PIĘKNY gest prezydenta Dudy! Pomógł uczestniczce Powstania Warszawskiego

02.08.2016, godz. 09:32
Prezydent Andrzej Duda na obchodach 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Prezydent Andrzej Duda na obchodach 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego foto: Super Express

W poniedziałek w Warszawie odbywały się  główne obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Podczas uroczystości przed pomnikiem „Polegli Niepokonani 1939-1945” na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli doszło do wzruszającego gestu prezydenta Andrzeja Dudy. Gdy uczestniczka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska miała problem z odczytaniem listu od harcerzy, poprosiła, aby jakiś harcerz jej pomógł. Dość nieoczekiwanie jako pierwszy na ochotnika zgłosił się sam... prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

Wanda Traczyk-Stawska ps. Pączek nie mogąc odczytać listu zapytała: - „Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta, bo nie widzę. Na ochotnika chłopcy”. Wówczas z pomocą pośpieszył jej Duda. Prezydent nie "wyrwał się przed szereg", ponieważ rzeczywiście należał do harcerstwa - w latach 1984-90.

Wyglądało to następująco:

 

 

Jak mówił w trakcie tych uroczystości Andrzej Duda w swoim przemówieniu: - Nigdy Polska nie zapomni o swoich bohaterach, nigdy nie zapomni o wspaniałych powstańcach warszawskich, nigdy nie zapomni o mieszkańcach Warszawy, którzy oddali życie za pragnienie wolności i za swoje miasto (...) Polska jest dumna z Warszawy, Polska jest dumna z warszawiaków, z ich postawy niezłomnej.

Podczas uroczystości odmówiono modlitwę ekumeniczną, odbył się też Apel Pamięci. Przed pomnikiem złożono wieńce oraz zapalono znicze.

Zobacz także: Skowron: Odp... się od Powstańców!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: