WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka PIĘKNY gest prezydenta Dudy! Pomógł uczestniczce Powstania Warszawskiego

PIĘKNY gest prezydenta Dudy! Pomógł uczestniczce Powstania Warszawskiego

02.08.2016, godz. 09:32
Prezydent Andrzej Duda na obchodach 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Prezydent Andrzej Duda na obchodach 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego foto: Super Express

W poniedziałek w Warszawie odbywały się  główne obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego. Podczas uroczystości przed pomnikiem „Polegli Niepokonani 1939-1945” na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli doszło do wzruszającego gestu prezydenta Andrzeja Dudy. Gdy uczestniczka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska miała problem z odczytaniem listu od harcerzy, poprosiła, aby jakiś harcerz jej pomógł. Dość nieoczekiwanie jako pierwszy na ochotnika zgłosił się sam... prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

Wanda Traczyk-Stawska ps. Pączek nie mogąc odczytać listu zapytała: - „Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta, bo nie widzę. Na ochotnika chłopcy”. Wówczas z pomocą pośpieszył jej Duda. Prezydent nie "wyrwał się przed szereg", ponieważ rzeczywiście należał do harcerstwa - w latach 1984-90.

Wyglądało to następująco:

 

 

Jak mówił w trakcie tych uroczystości Andrzej Duda w swoim przemówieniu: - Nigdy Polska nie zapomni o swoich bohaterach, nigdy nie zapomni o wspaniałych powstańcach warszawskich, nigdy nie zapomni o mieszkańcach Warszawy, którzy oddali życie za pragnienie wolności i za swoje miasto (...) Polska jest dumna z Warszawy, Polska jest dumna z warszawiaków, z ich postawy niezłomnej.

Podczas uroczystości odmówiono modlitwę ekumeniczną, odbył się też Apel Pamięci. Przed pomnikiem złożono wieńce oraz zapalono znicze.

Zobacz także: Skowron: Odp... się od Powstańców!

Źródło: Super Express TV

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: