WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Pielgrzymka polityków do Rzymu. Pojedzie premier Beata Szydło

Pielgrzymka polityków do Rzymu. Pojedzie premier Beata Szydło

20.10.2016, godz. 10:35
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Ten rok jest wyjątkowy dla polskiego kościoła. Wiosną odbyły się obchody 150-lecia chrztu Polski, a latem w ramach Światowych Dni Młodzież Polskę odwiedził papież Franciszek. Dlatego też pojawił się pomysł wielkiej, dziękczynnej Narodowej Pielgrzymki Polaków do Rzymu. Wśród pielgrzymów znajdą się także politycy. Do Rzymu ma udać się m.in. premier Beata Szydło.

Do Watykanu na uroczystości w ramach Narodowej Pielgrzymki Polaków ma pojechać kilka tysięcy osób, w tym delegacja polskiego episkopatu i parlamentarzystów. Na pielgrzymkę uda się też premier Beata Szydło, jak również marszałkowie Sejmu - Marek Kuchciński oraz Senatu - Stanisław Karczewski, podaje wpolityce.pl. Nie zabraknie także szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Pomysł, by poprzez pielgrzymkę podziękować za 1050 - lecie chrztu Polski i ŚDM w Krakowie pojawił się wśród członków Konferencji Episkopatu Polski. Pielgrzymka trwa od 20 do 22 października, to właśnie niedziela będzie dniem szczególnym. 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Dlatego to właśnie ten dzień został wybrany.

Ze wielu polskich diecezji także wyruszają pielgrzymi. Pierwszą mszą dla pielgrzymów w Watykanie (w bazylice Matki Bożej Większej) odprawi abp łódzki Marek Jędraszewski już we czwartek, a w piątek w bazylice św. Jana na Lateranie odprawi prymas Polski abp Wojciech Polak. W sobotę z pielgrzymami na specjalnej audiencji spotka się papież Franciszek. A w niedzielę uczestnicy Polskiej Pielgrzymki Narodowej wezmą udział w uroczystej modlitwy Anioł Pański. To właśnie na modlitwie pojawią się polscy parlamentarzyści.

Sprawdź: Posłowie lecą modlić się za Polskę

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: