WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pierwsza dama Agata Duda zaprasza do czytania [WIDEO]

Pierwsza dama Agata Duda zaprasza do czytania [WIDEO]

31.08.2016, godz. 11:28
Pierwsza dama Agata Duda zaprasza do czytania
foto: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

To już tradycja! Od kilku lat, raz w roku organizowana jest akcja "Narodowe Czytanie", którą zapoczątkował prezydent Bronisław Komorowski. Wraz z żoną Anną Komorowską objęli oni patronat nad wydarzeniem. Obecna para prezydencka podjęła inicjatywę i także promuje czytelnictwo. W telewizji i Internecie można zobaczyć, jak do czytania zachęca pierwsza dama Agata Duda.

Delikatny makijaż, piękna, kremowa sukienka, a w tle ogromny wazon z kwiatami na złocistym stoliku, tak na filmiku promującym "Narodowe Czytanie" prezentuje się pierwsza dama. Agata Duda siedząc na ozdobnym, bogato wyściełanym krześle z "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza w ręku, czyta opis przemyśleń Ligii o Winicjuszu. Jako nauczycielka z wykształcenia i doświadczenia, pani prezydentowa odczytuje fragment z książki doskonałą dykcją, akcentując wyrazy jak zawodowa lektorka. Nagranie z pierwszą damą w roli głównej promuje akcję "Narodowe Czytanie", którą pierwszy raz zorganizowano w 2012 roku. Wtedy czytano "Pana Tadeusza".

Główne wydarzanie, czyli wspólne czytanie "Qou Vadis" z parą prezydencką, zaplanowane jest na najbliższą sobotę w Ogrodzie Saskim. "Narodowe Czytanie" będzie trwało od godziny 11.00 do 22.00. W akcji, którą patronatem objęła pierwsza para udział wezmą znani i lubiani aktorzy, powieść będą czytać: Małgorzata Kożuchowska, Ewa Dałkowska, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Więdłocha, Izabela Kuna, Jan Nowicki, Paweł Domagała, Olgierd Łukaszewicz, Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski, Redbad Klijnstra, Dawid Ogrodnik. - Zapraszam na "Narodowe Czytanie" "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicz - mówi w nagraniu Agata Duda. Przyjdziecie?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: