WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pierwsza dama Agata Duda lubi kryminały

Pierwsza dama Agata Duda lubi kryminały

20.05.2017, godz. 05:00
Pierwsza dama Agata Duda lubi kryminały
foto:

- Cieszę, że możemy w naszych krajach popularyzować naszą literaturę - mówił prezydent Andrzej Duda (45 l.) na specjalnym spotkaniu z niemieckim prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem (61 l.) podczas Warszawskich Targów Książki. Pierwsza dama Agata Duda (45 l.) miała tam okazję poznać ulubioną autorkę.

Prawie 800 wystawców z ponad 30 krajów bierze udział w targach na Stadionie Narodowym. Wczoraj gościli tam też prezydenci Polski i Niemiec. Przed odwiedzeniem targów politycy rozmawiali w Pałacu Prezydenckim o przyszłości Unii Europejskiej. Ale później obaj pochłonięci byli już jednym tematem - literaturą. - Dzięki niej lepiej się poznajemy - stwierdził Steinmeier. Niemiecki prezydent wspomniał też prezydenta Lecha Kaczyńskiego (+61 l.). - Pamiętam, że jego ulubioną lekturą była "Czarodziejska góra". To pozycja aktualna do dziś. Tomasz Mann (autor książki - red.) walczył z faszyzmem, Lech Kaczyński z komunizmem - mówił. Po przemówieniach przyszedł czas na spotkania z wystawcami. - W tym roku Warszawa gości znamienitych autorów z Niemiec. Wczoraj była tutaj pani Herta Muller, dzisiaj jest Charlotte Link, ulubiona pisarka mojej żony - mówił Duda.

Prezydent podkreślał, że polskie czytelnictwo ma się dobrze. - Zdjęcie, które ostatnio było pokazane i komentowane, z warszawskiego metra, na którym ludzie siedzą i czytają książki, o tym świadczy - powiedział nam prezydent. A pierwsza dama była bardzo zadowolona, że mogła porozmawiać z samą Link, autorką m.in. kryminału "Oszukana".

Zobacz: Jaka jest ulubiona książka prezydenta Andrzeja Dudy? Co prezydent sądzi o czytelnictwie w Polsce

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: