WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pierwsza dama odwiedziła dzieci w Jordanii

Pierwsza dama odwiedziła dzieci w Jordanii

09.11.2016, godz. 13:57
Agata Duda
foto: EAST NEWS

Pierwsza dama Agata Duda często spotyka się z dziećmi i młodzieżą. To nie dziwi, bo w końcu jest nauczycielką z wykształcenia i powołania. Ale nie tylko będąc w Polsce pani prezydentowa spotyka się z najmłodszymi. Goszcząc w Jordanii wybrała się z królową Ranią do Muzeum Dziecięcego.

To była wyjątkowa wizyta w muzeum, bo mieści się ono w rezydencji królewskiej. Królowa Rania zaprosiła pierwszą damę Agatę Dudę do zwiedzenia go, ponieważ sama je założyła. W Muzeum Dziecięcym dzieci mogą się uczyć, a jednocześnie bawić. Muzeum jest wyposażone w ponad 100 interaktywnych eksponatów, więc przebywanie w nim jest frajdą dla najmłodszych. Ale w Muzeum Dziecięcym nie tylko dzieci mogą miło spędzić czas, ale też całe rodziny. Przez cały rok są tam organizowane różne programy, które pomagają w rozwoju dzieci.

Agata Duda odwiedziła też szkołę dla dziewcząt Tela’ Ali Secondary School i uroczyście otworzyła pracownię komputerową, której powstanie wsparło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych (ramach współpracy z MECI- Międzynarodową Organizacją Pozarządową w Jordanii). Pierwsza dama nie przyszła do uczennic z pustą ręką, a przekazała im przybory plastyczne zakupione przez prezydencką kancelarię. Pani prezydentowa rozmawiała z uczennicami szkoły i ich nauczycielami.

Zobacz: Para prezydencka rozdała dary uchodźcom. Piękny gest Andrzeja Dudy i Agaty Dudy [ZDJĘCIA]

Źródło: RIA NOVOSTI
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: