WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pierwsza dama w Rybniku. W takim płaszczu Agaty Dudy jeszcze nie widzieliśmy [ZDJĘCIA]

Pierwsza dama w Rybniku. W takim płaszczu Agaty Dudy jeszcze nie widzieliśmy [ZDJĘCIA]

24.10.2016, godz. 11:38
takim płaszczu Agaty Dudy jeszcze nie widzieliśmy
foto:

Pierwsza dama nie zwalnia tempa. Kolejny raz spotkała się z najmłodszymi. Jako nauczycielka z krwi i kości, bardzo lubi rozmawiać z dziećmi i młodzieżą. Ostatnio odwiedziła Rybnik. Dlaczego? Bo skorzystała z zaproszenia wysłanego do niej specjalnie przez uczniów rybnickiej szkoły. A przy okazji zaprezentowała się w wyjątkowej, jesiennej stylizacji.

Uczniowie szkoły w Rybniku postanowili zaprosić pierwszą damę do siebie, tak też zrobili. I pewnie nawet nie spodziewali się, że Agata Duda do nich przyjedzie. A jednak! Pani prezydentowa wybrała się do Rybnika i wraz z uczniami szkoły w dzielnicy Niedobczyce spędziła czas.  Przy okazji zdradziła, że ma śląskie korzenie: - Moja babcia pochodziła z Chorzowa, można powiedzieć, że w połowie jestem Ślązaczką - mówiła. Dlatego też pierwsza dama zdecydowała się przyjechać do Rybnika. Ale był też drugi powód: - W tych listach opisaliście swoją dzielnicę, jaka jest piękna i że warto ją odwiedzić, a tym samym ją spopularyzować i dlatego to zaproszenie przyjęłam. Mnie się bardzo podoba to, że tak dbacie o swoją małą ojczyznę – dodała, czytamy na dziennikzachodni.pl.

Wraz z uczniami szkoły w Niedobczycach Agata Duda wzięła udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej. Uczestnikom zabawy z pierwszą damą na czele nie przeszkodziła nawet pogoda, która spłatała figla, bo padał deszcz. Wszyscy bawili się doskonale. Agata Duda opowiedziała dzieciom o sobie, o tym jak pracowała jako nauczycielka, o pisaniu pamiętnika, a nawet o swoim mężu prezydencie Andrzeju Dudzie. Dzieci były zachwycone odwiedzinami pierwszej damy: - O wszystkim da się z nią porozmawiać. Między rozwiązywaniem zadań dowiedzieliśmy się też troszkę o Pani Prezydentowej - mówiła Julia, uczennica gimnazjum, podaje strona kancelarii prezydenta.

Warto także zwrócić na stylizację pierwszej damy. Agata Duda wybrała czarne, wąskie spodnie i czarną bluzkę, a do tego dobrała szarą kamizelkę, którą ozdobiła broszką. Ale, że brała udział w grze miejskiej, to mogliśmy podziwiać jej jesienny płaszcz. Pani prezydentowa wybrała granatowy płaszcz w białe groszki z fantazyjnym kołnierzem.

Zobacz: Będzie film o teściu prezydenta Dudy - ojcu pierwszej damy Julianie Kornhauserze

Źródło: RIA NOVOSTI
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: